BASKETBAL-EL: Dobrí anjeli zvíťazili v Mondeville

streda, 8. december 2010 22:30 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili v stredu v zápase 7. kola základnej A-skupiny Euroligy nad francúzskym klubom USO Mondeville na jeho palubovke 77:60 (40:35).

Zverenky trénera Štefana Sviteka dokázali po zbabranej úvodnej štvrtine v ďalšom priebehu súpera jednoznačne prevýšiť a zopakovať úspech z 2. kola, keď na domácej palubovke zdolali Mondeville 76:57. Štvrté víťazstvo zo siedmich euroligových duelov znamená pre Dobrých anjelov prakticky postup do vyraďovacích bojov. V nasledujúcich troch dueloch sa pokúsia dostať medzi osem najlepších tímov pre nasadenie do play-off. Ich najbližším súperom bude o týždeň v stredu 15. decembra o 18.00 h na domácej palubovke Infiniti arény v Košiciach outsider skupiny - lotyšský tím TTT Riga.

Euroliga - 7. kolo - základná A-skupina - výsledok
USO Mondeville (Fr.) - Dobrí anjeli Košice (SR) 60:77 (23:11, 12:29, 14:25, 11:12)
Zostava a body Mondeville: Williamsová 16, Bonnanová 11, Brunermaneová 10, Sharpová a Seneová po 6 (Berežinská 11, Pagnierová 0, Gandegová 0)
Zostava a body Košíc: Dupreeová 23, Houstonová 19, Žirková 12, Kupčíková 11, Jurčenková 2 (Jalčová 10, Hricková 0, Kiššová 0)
TH: 20/13 - 15/13, fauly: 16 - 20, trojky: 3 - 4.

Košičanky v základnej zostave aj zo Zuzanou Žirkovou od začiatku zápasu len doťahovali mierny náskok súperiek. Do 5. min (9:10) však s domácimi basketbalistkami držali krok. Zvyšných päť a pol minúty však strelecky vôbec nezvládli a po prvej štvrtiny prehrávali 11:23. Domáce basketbalistky mali takmer 55% úspešnosť streľby za dva body, streľba Košičaniek z poľa bola nižšia ako 25%. Do druhého dejstva nastúpili na palubovku úplne iní "anjeli", ktorí spustili na domáce oheň a síru a v 24. min sa prvýkrát v zápase ujali vedenia (30:29). Košičanky sa v týchto chvíľach začali výrazne presadzovať pri doskokoch nielen pod svojím, ale aj pod súperovým košom a streleckú formu spoza perimetra ukázala tromi presnými trojkami Jalčová. Mondeville sa snažili udržať s Košičankami krok, no záver polčasu patril Dupreeovej s Houstonovou a do šatní išli Dobrí anjeli s päťbodovým náskokom - 40:35.
Kde Košičanky v prvom polčase skončili, tam aj po návrate na palubovku pokračovali. Po necelých troch minútach tretieho dejstva viedli už o 12 bodov - 49:37. Rozstrieľala sa Dupreeová, postupne sa pridala aj Houstonová, ktorá v 28. min zvýšila už na 19-bodový rozdiel - 63:44, maximálny v zápase. V záverečnej štvrtine už Košičanky kontrolovali náskok a výborne doskakujúca Houstonová si pripísala "doble-double" za 19 bodov a 11 doskokov.

Ďalší program 7. kola v A-skupine Euroligy žien 2010/2011:
Štvrtok 9. decembra: Pécs 2010 /Maď./ - Wisla Can-Pack Krakov /Poľ./ (18.00 h), Cras Basket Taranto /Tal./ - TTT Riga /Lot./ (20.30 h)