Prehra Dobrých anjelov v Krakove

štvrtok, 25. november 2010 01:01 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice podľahli v stredu v zápase 5. kola základnej A-skupiny Euroligy 2010/2011 na palubovke minuloročného účastníka Final Four tejto súťaže Wisly Can-Pack Krakov 61:66 (36:34). Košičanky viedli prakticky 33 minút stretnutia, ale záver patril hráčkam poľského klubu. Krakov zostáva doma nezdolaný už viac ako dva roky, keď naposledy prehral 12. novembra 2008 so Salamancou 67:77.

Pre Dobrých anjelov je to len druhý neúspech v aktuálnej edícii Euroligy, keď podľahli aj v 1. kole na pôde talianskeho Taranta 59:74. Práve Cras Basket Taranto privítajú Košičanky v 6. kole Euroligy o týždeň v stredu 1. decembra o 18.00 h v Infiniti aréne.

Euroliga - A-skupina - 5. kolo - výsledok:
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - Dobrí anjeli Košice (SR) 66:61 (21:24, 13:12, 13:11, 19:14)
Zostava a body Krakova: Phillipsová 18, Burseová 14, Leciejewská 6, Jelavičová 5, Krezelová 2 (Kobrynová 12, Gburczyková-Sikorová 6, Pawlaková 3)
Zostava a body Košíc: Kupčíková 14, Jalčová 13, Houstonová 11, Dupreeová 10, Hricková 4 (Lawlessová 4, Jurčenková 3, Čikošová 2, Musovičová 0, Kiššová 0)
TH: 20/10 - 9/7, fauly: 11 - 19, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Saros (Fín.), Machaladze (Gruz.), Ivaškov (Biel.), 1800 divákov.

Prvý bod v zápase zaznamenala z trestného hodu domáca Jelavičová, Košičanky odpovedali trojkou Jalčovej a dvojkou Kupčíkovej. Napriek Phillipsovej trojke Dobrí anjeli ušli súperovi na 9:4 a v 7. min dokonca viedli po Lawlessovej koši o 8 bodov 20:12. V závere prvej štvrtiny Phillipsová skorigovala trojbodovým pokusom na prijateľné trojbodové manko pre Wislu - 21:24. Na začiatku druhej štvrtine Houstonová opäť zvýraznila vedenie hostiek. Krakovčanky vyrovnali v 16. min Kobrynovou na 29:29 a Gburczyková-Sikorová trojkou dostala domáce do vedenia 32:29. V závere polčasu však opäť úradovali Jalčová a Houstonová a Dobrí anjeli išli do šatní za priaznivého stavu 36:34.

Náskok hostiek na 4 body natiahla na začiatku tretieho dejstva Dupreeová, ale Kobrynová v 25. min dostala do najtesnejšieho vedenia 40:39 domáci Krakov. Po Jelavičovej trojke viedla Wisla už 47:44, Jalčová však odpovedala rovnakou mincou v závere štvrtiny - 47:47. Aj štvrtú štvrtinu začala Dupreeová tentoraz úspešnými trestnými hodmi a po nej Kupčíková dvojbodovým košom a Košičanky viedli ešte v 32. min 51:47. Potom sa však poľskému tímu podarila 9-bodová šnúra a po Pawlakovej trojke si vypracoval dôležitý náskok 56:51. Kupčíková a Houstonová ešte dokázali znížiť na rozdiel jedného bodu - 55:56, no nasledujúca 7-bodová šnúra Krakova definitívne rozhodla. Košičanky bojovali až do konca, ale dokázali už len znížiť na konečných 61:66.

Hlas:

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Dobrých anjelov Košice): "Dnes sme odohrali vynikajúci zápas. Pri troche šťastia sme mohli v Krakove zvíťaziť, aj keď sme museli nastúpiť bez Zuzky Žirkovej. Väčšinu zápasu sme boli lepší a viedli sme. Za domácimi stála plná hala fanúšikov, no nielen oni. To, čo s nami urobil gruzínsky rozhodca, nemá obdoby. Načo máme hrať takúto súťaž, keď jeden jediný človek dokáže zničiť celú našu snahu a po zápase sa vám ešte smeje do očí. V závere hádzali domáce zo všetkého trestné hody a my sme sa k čiare trestného hodu ani nemohli priblížiť."

Ďalší stredajší program 5. kola A-skupiny Euroligy 2010/11:
TTT Riga (Lot.) - USO Mondeville (Fr.) 55:50 (12:19, 18:14, 12:9, 13:8)
Cras Basket Taranto (Tal.) - Pécs 2010 (Maď.) - stretnutie je na programe 25. novembra od 20.30 SEČ

B-skupina:
UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Fenerbahce S.K. Istanbul (Tur.) 67:73 (16:24, 19:14, 20:20, 12:15)
MBK Euroleasing Šopron (Maď.) - Gospič Croatia Osiguranje (Chorv.) 82:68 (25:20, 18:20, 15:18, 24:10)

C-skupina:
Spartak Moskovská oblasť (Rus.) - Halcón Avenida Salamnca (Šp.) 72:60 (19:14, 12:13, 18:17, 23:16)
ZVVZ USK Praha (ČR) - Galatasaray Medical Park Istanbul (Tur.) 84:56 (26:14, 16:14, 22:15, 20:13)
Tarbes Gespe Bigorre (Fr.) - Vici Aistes Kaunas (Lit.) 63:59 (18:12, 16:13, 19:19, 10:15)

D-skupina:
KSSSE AZS-PWSZ Gorzów (Poľ.) - Nadežda Orenburg (Rus.) 76:73 (14:20, 22:19, 19:26, 21:8)
Ros Casares Valencia (Šp.) - Frisco Sika Brno (ČR) 82:74 (20:16, 20:20, 24:16, 18:22)