NBA Report: LeBron James strelil New Yorku 47 bodov + TOP10 akcií

nedeľa, 7. február 2010 11:37 | Autor: TASR

NBA Report: LeBron James strelil New Yorku 47 bodov + TOP10 akcií | zdroj: SITA

Krídelník Cleveland Cavaliers LeBron James zažil v sobotu v stretnutí zámorskej basketbalovej NBA proti New York Knicks rekordný prvý polčas, keď súperovi nastrieľal 35 bodov.

Prekonal tak klubový zápis Walta Wesleyho (v NBA aktívny v rokoch 1966-1976, v ročníku 1970/71 najlepší strelec a doskakovač Cavaliers). Dvadsaťpäťročný rodák z Ohia strelil posledných 16 bodov svojho tímu v prvej štvrtine a následne prvých osem v druhej časti hry. "Je to niečo, čo sa nedá vysvetliť. Prial by som si takýto pocit v každom zápase, ale to sa nedá. Bolo to skvelé," snažil sa opísať neuveriteľnú streleckú pohodu, ktorá na hráča príde raz za čas a zväčša iba na niekoľko minút. Jeho trojkovými pokusmi sa nechal uniesť aj rozohrávač Knicks Chris Duhon."Niekedy sa jednoducho stanete jeho pasívnym obdivovateľom. Premieňa pokusy ďaleko spoza trojkovej čiary. Niekedy vás proste očarí a zostanete jeho pohybmi omámený," priznal 26-ročný autor piatich bodov a ôsmich asistencií v dueli. James napokon strelil 47 bodov, Cavaliers druhú polovicu zápasu tak trochu vypustili, no 11. víťazstvo v rade už z rúk nepustili. Dĺžkou úspešnej série sa v tejto sezóne vyrovnali Bostonu a Los Angeles Lakers.

V ostatnom období sa darí aj basketbalistom Utah Jazz, ktorí navyše v stretnutí s Denverom využili oslabenie a únavu súpera. Nuggets chýbajú na ihrisku Carmelo Anthony a Chauncey Billups a k tomu mali ešte v nohách úspešné a náročné stretnutie z predchádzajúceho večera v Los Angeles proti Lakers. Aj tieto faktory spolu s vynikajúcou fazónou Jazz viedli k úvodnému náskoku Utahu. Nuggets sa síce aj napriek ťažkej situácii dokázali na začiatku štvrtej časti hry na súpera dotiahnuť, no ten následne zabral a napokon si pripísal ôsme víťazstvo v rade v pomere 116:106. Náskok Nuggets v tabuľke Východnej konferencie tak Utah stiahol z tretieho miesta na rozdiel dvoch zápasov. "To je ohromné. Máme šancu na nasadenie do play off z druhej priečky. Ak dokážeme našu terajšiu jazdu ešte predĺžiť, môžeme to dokonca dokázať ešte pred All-Star zápasom," odhodlane po zápase vyhlásil Carlos Boozer, ktorý vynikajúco pracoval v krídelnom a podkošovom priestore s výsledným zápisom 19 bodov a 13 doskokov.

Portland TrailBlazers v sobotu oslávili svoje 40. výročie založenia negatívnym rekordom chabého počtu dvoch ofenzívnych doskokov proti Lakers a aj vďaka tejto nevýraznej hre pod košom súpera prehrali 82:99. V tomto území na ihrisku totiž úradoval Lamar Odom, ktorý si vyrovnal kariérne maximum s 22 doskokmi na konte. Lakers na palubovke chýbal Kobe Bryant, ktorý oddychoval s boľavým ľavým členkom. Jeho absencia bola podľa Odoma tým pravým nakopnutím mužstva na ceste k pretrhnutiu negatívneho rekordu v podobe deviatich prehier v rade na ihrisku Portlandu. "Myslím si, že nás to prinútilo sústrediť sa na tímový výkon. Viac sme vnímali mužstvo ako celok a to nám pomohlo zostať na pulze hry za každých okolností," povedal 30-ročný krídelník. Kobe Bryant vynechal zápas po 235 štartoch v rade, jeho zdravotný stav prehodnotia v nedeľu.

Chicago v dueli proti Miami ukázalo po troch prehrách v rade prístup, ktorý im pred negatívnou sériou priniesol päť víťazstiev v rade. Väčšia agresivita smerom ku košu súpera, ako aj dôraz pod vlastným košom sa pričinili o výhru 95:91, ktorá poslala protivníka do jeho najdlhšej negatívnej série v tomto ročníku na úrovni piatich zápasov. "Jednoznačne sme toto potrebovali. Dodá nám to potrebné sebavedomie. Dnes to bolo vidieť aj v šatni, bolo tam oveľa viac radosti. Teraz to potrebujeme natiahnuť aj do ďalších zápasov," opísal atmosféru v mužstve Derrick Rose.

Výsledky - sobota:

Washington - Atlanta - stretnutie odložili pre snehovú kalamitu v hlavnom meste USA. Náhradný termín zatiaľ nie je známy.

Charlotte - New Orleans 99:104
Najviac bodov: S. Jackson 26, Mohammed 15, G. Wallace 14 - D. Collison 24, David West 21, Stojakovič 18, štvrtiny: 26:21, 27:22, 21:36, 25:25, 19 164 divákov

Detroit - New Jersey 99:92

Najviac bodov: Jerebko 20, R. Hamilton 17, Maxiell 13 - D. Harris 21, B. Lopez 20, Humphries 14, štvrtiny: 26:18, 30:29, 22:24, 21:21, 20 176 divákov

Cleveland - New York 113:106

Najviac bodov: L. James 47, S. O`Neal 19, A. Parker 11 - N. Robinson 26, D. Lee 20, Harrington 16, štvrtiny: 44:24, 30:30, 20:26, 19:26, 20 562 divákov

Minnesota - Memphis 109:102

Najviac bodov: Gomes 26, Al Jefferson 23, Sessions 19 - Gay 27, Mayo 16, M. Gasol 15, štvrtiny: 17:27, 30:26, 29:25, 33:24, 14 159 divákov

Chicago - Miami 95:91

Najviac bodov: Deng 25, D. Rose 24, Salmons 15 - J. O`Neal 24 (16 doskokov), Wade 20, Q. Richardson 13, štvrtiny: 23:27, 26:15, 20:27, 26:22, 22 352 divákov

Milwaukee - Indiana 93:81
Najviac bodov: Bogut 21, Mbah a Moute po 18 (11 doskokov), Delfino 16 - Ford 20, Granger 14, Dunleavy 11, štvrtiny: 31:21, 22:25, 17:17, 23:18, 18 717 divákov

Houston - Philadelphia 95:102
Najviac bodov: Brooks 34, Lowry 14, C. Landry 13 (10 doskokov) - T. Young 17, W. Green 15, Iguodala 14 (10 doskokov), štvrtiny: 22:26, 35:21, 19:23, 19:32, 17 415 divákov

Utah - Denver 116:106
Najviac bodov: D. Williams a Kirilenko po 22, Boozer 19 (13 doskokov) - Lawson 25, J. R. Smith 19, Kenyon Martin (13 doskokov) a J. Graham po 16, štvrtiny: 38:28, 28:27, 27:31, 23:20, 19 911 divákov

Portland - Los Angeles Lakers 82:99
Najviac bodov: Aldridge 16, A. Miller 14, Bayless 13 - Artest 21, S. Brown 19, Fisher 14, štvrtiny: 29:26, 19:28, 16:19, 18:26, 20 688 divákov

Los Angeles Clippers - San Antonio 81:98
Najviac bodov: Kaman 21, E. Gordon 20, Baron Davis 8 - George Hill 22, T. Parker 14 (14 asistencií), Duncan a Bonner po 11, štvrtiny: 10:28, 17:21, 35:33, 19:16, 18 258 divákov

Golden State - Oklahoma City 95:104
Najviac bodov: Maggette 24, S. Curry 23, Ellis 15 - Durant 29, Westbrook 21 (10 asistencií), J. Green 18, štvrtiny: 27:26, 23:26, 23:36, 22:16, 17 825 divákov