Extraliga - 42. kolo: V šlágri zdolal Martin Bystricu, Košice opäť víťazne - sumáre

piatok, 5. február 2010 20:02 | Autor: Martin Gregor

Šláger kola sa hral v Bystrici, kde sa stretol druhý tím tabuľky s tretím. Domáci privítali pred slabou nášťevou (1740 divákov) Martinčanov, ktorí už v 18. minúte vyhnali domáceho brankára Fedora z bránky po góle Jabrockého na 1-3.

Martin si postupne vytvoril trojgólové vedenie, ktoré neudržal a tak nasledovalo predĺženie. V ňom boli štastnejší hostia, ktorí si vďaka gólu Urama v 62. minúte odvážajú z Bystrice 2 body. V druhom dnešnom zápase hostila Spišská Nová Ves Skalicu. Hostia na čele s Pálffym kontrolovali zápas a zvíťazili s prehľadom 1-4. Dvadsiatkári s vynovenou súpiskou predvádzajú zatiaľ sympatické výkony. Dnes privítali na domácom štadióne v Púchove Zvolen s ktorým držali krok počas celého zápasu. V Bratislave privítal líder tabuľky Poprad. Slovanisti rozhodli o zápase v druhej tretine, počas ktorej si vytvorili sľubný náskok 3-1, ktorý im stačil na udržanie víťazstva. Ako posledný skončil zápas Trenčína s Košicami, ktorý sa rozhodol až v samostatných nájazdoch. V nich boli úspešnejší hostia z Košíc, ktorí vďaka premenenému nájazdu Petra Bartoša odchádzajú z Trenčína s dvoma bodmi. Výborný výkon podal opäť Július Hudáček v bránke Košíc.

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HK 36 Skalica 1:4

Gól: 31. Vartovník (Prokop, Heizer) - 18. Zálešák (Schnabel, T. Višňovský), 22. Zálešák (Lušňák, T. Višňovský), 45. R. Jarolín (Pálffy, Gründling), 51. Pálffy (R. Školiak, Šátek)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, Smrek, 1655 divákov

Vyberte si:   Sumár & komentár k zápasu / Štatistiky zápasu / Diskusia k zápasu

HC 05 Banská Bystrica - MHC Martin 4:5 po predĺžení

Góly: 13. M. Dian (Liščák), 37. Kolba (Vantroba, Pardavý), 52. P. Frühauf (Miroslav Hlinka), 55. Kútny (Češík, Rumpel) - 3. Jabrocký (Uram, J. Polák), 17. J. Markovič (Themár), 18. Jabrocký (M. Beran, P. Klepáč), 29. Uram (J. Polák, Jabrocký), 62. Uram (Trokan)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Bambúch - Velebný obaja na 10 min + DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Baluška - Milan Novák, Stano, 1740 divákov

HK Orange 20 - HKm Zvolen 1:3

Góly: 15. Kovaľ (Šimčák) - 6. P. Szabo (Marek Haščák, L. Čierny), 23. P. Barinka (L. Čierny, Juraško), 36. M. Jurík (F. Turek, L. Čierny)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Marcinek (Zvolen) na 10 min za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Višňovský - Zvrškovec, Gašparík, 412 divákov

HC Slovan Bratislava - HK ŠKP Poprad 3:2

Góly: 23. J. Kováčik (Bohunický, Hujsa), 25. Hujsa (Demel), 37. M. Bakoš (O. Rusnák, A. Bezák) - 14. D. Buc (Klouda, Škovira), 46. Klouda (D. Buc)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Junek, P. Šefčík, 3256 divákov

Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 po samostatných nájazdoch
Góly: 30. Šimíček (B. Jánoš, Sekeráš), 57. M. Hlavačka (B. Jánoš, Šimíček) - 8. P. Bartoš (J. Tabaček, Jenčík), 36. Andrašovský (Jenčík), rozhod. sam. nájazd P. Bartoš
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: B. Jánoš na 10 min za nešp. správanie - Vorel na 5 min+DKZ za narazenie na mantinel, J. Hudáček na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, M. Valach, 2960 divákov