Pozrite si 10 najpamätnejších zlatých gólov histórie NHL

štvrtok, 3. apríl 2014 10:46 | Autor: Richard Weinfortner

V histórii bojov o Stanleyho pohár padlo veľké množstvo gólov, ktoré znamenali víťazstvo celej NHL. Niektoré z nich navždy utkveli v pamäti a do histórie sa zapísali hrubým písmom. Tu je výber desiatich z nich.

Jason Arnott proti Dallasu

New Jersey Devils existuje ako samostatný klub od roku 1982. Od tej doby získali trikrát Stanley Cup, čo nie je vôbec zlý výkon. O druhom triumfe, v roku 2000, rozhodol v druhom predĺžení šiesteho zápasu Jason Arnott. Prvý mečbal na ľade Anaheimu síce Diabli nevyužili, ale pred domácim publikom si víťazstvo nenechali ujsť. V 9.minúte druhej časti predĺženia poslal Patrik Eliáš z rohu puk naslepo pred bránu Eda Belfoura. Arnott si práve nadbehol do tých miest a Devils mohli začať oslavovať finálové víťazstvo 4:2 na zápasy. Dallas sa obhajoby majstrovského titulu nedočkal a na svoj druhý pohár čaká dodnes.