streda, 3. február 2010 21:34 | Autor: TASR

Líder vygumoval majstra, Inter zdolal Levice

BK Inter Bratislava - Astrum Levice 89:83 (27:18, 17:19, 20:16, 25:30)
Najviac bodov: Gavran 17, Kuffa 16, Ravasz 15 - Jurík 23 (5 trojok), Lutovský 18, Grznár 16
TH: 34/23 - 29/19, fauly: 28 - 20, trojky: 6 - 10, rozhodovali: Pipíška, Kúkelčík a Donát, 300 divákov

Inter vyhral zaslúžene. Prehrával iba jediný raz v celom zápase (0:2), no potom postupne prevzal do rúk opraty stretnutia a už v 12. min viedol o desať bodov (30:20). Po zmene strán bol náskok domácich najväčší o 14 bodov (62:48) v 29. min. V závere dokázali "žlto-čierni" odvrátiť nápor hosťujúceho družstva, v ktorého drese vynikal najmä Jurík, autor piatich trojok a celkovo 23 bodov.

AB Cosmetics Pezinok - BK SPU Nitra 88:70 (28:20, 23:13, 19:18, 18:19)
Najviac bodov: Miloševič 28, Nicholson 19, Jackson 18 - Hill 17, Votroubek 16, Crawford 11
TH: 14/11 - 14/11, fauly: 13 - 16, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Sudek, Hlinka a Hrabuvčin, 450 divákov

V šlágri kola patril úvod hosťom, ktorí videli 5:2. Pezinok vzápätí 11-bodovou šnúrou otočil vývoj skóre vo svoj prospech (13:5). Domáci si do konca prvého polčasu vybudovali pohodlný 18-bodový náskok, ktorý po zmene strán bez väčších problémov kontrolovali a napokon zaslúžene zvíťazili.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Komárno 78:87 (24:20, 16:19, 17:25, 21:23)
Najviac bodov: Marchyn 21, Immink a Znanec po 17 - Madaj 28, Mišinský 23, Bannister 20
TH: 17/11 - 19/16, fauly:17 - 20, trojky: 11 - 11, rozhodovali: Zubák, Mlynský a Perečinský, 400 divákov

Domáci najmä zásluhou presnej streľby Marchyna a Imminka vyhrali úvodnú štvrtinu. V tej druhej sa im však nešťastne zranil Koczkáš, čo sa podpísalo aj na vývoji skóre. Banskobystričania znervózneli a hoci v 23. min bol ešte stav vyrovnaný (46:46), hostia vzápätí šnúrou 9:0 odskočili a vytvorili si rozhodujúci náskok. V drese Komárna sa strelecky darilo najmä Madajovi, autorovi 28 bodov.

BK Váhostav-SK Žilina - BK Svit 87:71 (26:20, 15:14, 21:15, 25:22)
Najviac bodov: Závodný a Kosa po 19, Futo a Hoferica po 9 - Bajič 22, Polakovič 20, Laco 12
TH: 33/21 - 46/30, fauly: 36 - 26, trojky: 12 - 3, rozhodovali: Lukáč, Hančík a Špirka, 500 divákov

Stretnutie bolo v prvom polčase veľmi vyrovnané. Oba tímy kvalitne bránili, hráči na oboch stranách sa presadzovali najmä individuálne. Pre výsledok bola rozhodujúca tretia štvrtina, v ktorej získali domáci 13-bodový náskok. Žilinčania zvýšili tri minúty pred koncom už na 83:62 a napokon presvedčivo zvíťazili.

Stretnutie BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza sa neuskutočnilo pre chorobu v tábore hostí a odohrá sa v náhradnom termíne.