Osemnástka prehrala na Memoriali I. Hlinku aj s USA

streda, 7. august 2013 22:05 | Autor: TASR

Osemnástka prehrala na Memoriali I. Hlinku aj s USA | zdroj: TASR

Piešťany/Břeclav 7. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v stredu na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v B-skupine Piešťanoch aj svoj tretí zápas. Zverenci trénera Antona Bartánusa nestačili na rovesníkov z USA 2:5.

Mladí Slováci už v utorok podľahli Fínsku vysoko 1:5, v prvom súboji turnaja nestačili na Rusov 1:2. Slováci skončili bez bodu v B-skupine na poslednom štvrtom mieste a v piatok nastúpia v zápase o 7. miesto proti poslednému družstvu z břeclavskej skupiny, ktorým sú Švédi. Tí prehrali s Českom v stredu 2:5.

Hokejisti Ruska do 18 rokov vyhrali v B-skupine v Piešťanoch nad Fínskom 7:3. V A-skupine v Břeclavi zdolali Kanaďania rovesníkov zo Švajčiarska 4:3 po samostatných nájazdoch.

Do semifinále postúpili Američania, Rusi, Kanaďania a Švajčiari. Vo štvrtok je na programe turnaja voľný deň, v piatok sa v Piešťanoch a Břeclavi uskutočnia zápasy o konečné 5. a 7. miesto, ako aj oba semifinálové zápasy.

B-skupina - Piešťany:

Slovensko - USA 2:5 (0:4, 2:1, 0:0)

Góly: 23. Haščič, 23. Jaroš – 13. Bitner, 17. Schmaltz, 19. Iverson, 20. Schmaltz, 27. Connor

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: hockeyslovakia.sk): "V prvej prestávke som musel v kabíne zvýšiť hlas. Nebyť totiž trojminútového výpadku v závere úvodnej tretiny, keď sme inkasovali tri góly po troch hrubých individuálnych chybách a dostali nás „do kolien“, by som chlapcom ani nič nevyčítal. Mrzí ma to a mrzí to aj chlapcov. Veľa síl sme strácali v obrane a tým pádom nám už nezostávali na útok. Po dni voľna nás čaká na turnaji ešte jeden zápas, ktorý chceme vyhrať."