NBA: Lakers podľahli Torontu, Dallas úradoval v New Yorku + Video TOP5 akcií

pondelok, 25. január 2010 09:51 | Autor: TASR

NBA: Lakers podľahli Torontu, Dallas úradoval v New Yorku + Video TOP5 akcií | zdroj: SITA

Úradujúci šampióni zámorskej basketbalovej NBA Los Angeles Lakers prehrali v nedeľu v Toronte rozdielom jediného bodu 105:106 a klesli na druhú priečku v súťaži.

O triumfe Raptors rozhodol 1,2 sekundy pred klaksónom turecký krídelník Hedo Türkoglu dvoma premenenými trestnými hodmi po diskutabilnom faule Paua Gasola. "Prekvapilo ma to. Nečakal som, že ma rozhodcovia pošlú na čiaru trestného hodu. Niekedy vám podobné veci zapískajú, inokedy nie. Snažil som sa len dostať do čo najlepšej streleckej pozície,“ skonštatoval Türkoglu. Výrazne nespokojný bol španielsky pivot hostí: "Bolo to veľmi otázne rozhodnutie. Nemyslím si, že by som ho fauloval. Mal som ruku na jeho chrbte, no nepotlačil som ho." Zvrátiť víťazstvo na stranu Lakers ešte mohol Kobe Bryant, no jeho strela spolu s klaksónom nebola úspešná. Bryantova bilancia sa tak zastavila na 27 bodoch, 16 doskokoch (kariérne maximum) a 9 asistenciách. Fanúšikov ešte v prvej polovici zaujal zásah Chrisa Bosha do vlastného koša, kam neúmyselne poslal loptu pri pokuse o obranný doskok po nepresnej strele Gasola.

TOP 5 akcií dnešnej noci

Na rozdiel od Lakers sa ich mestským rivalom Clippers na ihrisku súpera darilo. Historicky menej úspešný celok z mesta anjelov vyhral vo Washingtone 92:78. Clippers prerušili nelichotivú osemzápasovú sériu prehier na palubovkách súperov a navyše už teraz o jedno víťazstvo prekonali svoj počet triumfov z minulej sezóny. pozname "Dokazuje to, že máme lepší tím ako pred rokom. Navyše máme stále šancu odohrať výbornú sezónu, ktorú by sme mohli zakončiť s pozitívnou bilanciou. To by bolo vynikajúce,"nal rozohrávač hostí Baron Davis.

Dallas sa musel v New Yorku zaobísť bez dvojice členov základnej zostavy Erickom Dampierom a Jasonom Kiddom, no napriek tomu s domácimi doslova pozametal palubovku Madison Square Garden. Mavericks rozdrvili Knicks 128:78, čím dosiahli vôbec najvyššie víťazstvo v histórii klubu. "Vytrhli nám srdce z hrude,"sucho skonštatoval sklamaný kormidelník domácich Mike D'Antoni.

Výsledky - nedeľa:
New York - Dallas 78:128
Najviac bodov: Jeffries 14, D. Lee 11 (14 doskokov), W. Chandler 9 - Terry a Nowitzki po 20, Gooden 15 (18 doskokov), štvrtiny: 25:27, 18:32, 13:38, 22:31, 19 418 divákov

Washington - Los Angeles Clippers 78:92
Najviac bodov: Jamison 20 (10 doskokov), Haywood 18 (12 doskokov), M. James 11 - Kaman 20, R. Butler 14, R. Davis 13, štvrtiny: 26:30, 20:18, 22:23, 10:21, 12 356 divákov

Toronto - Los Angeles Lakers 106:105
Najviac bodov: Bargnani 22, Bosh 18 (13 doskokov), Jack 18 - Bryant 27 (16 doskokov), P. Gasol 22, A. Bynum 21, štvrtiny: 21:24, 33:32, 28:28, 24:21, 20 111 divákov