Basketbal: Slovenky zdolali v generálke na ME ruské "B-čko" 62:53

utorok, 11. jún 2013 15:05 | Autor: TASR

Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšej generálke pred ME v Bratislave nad B-tímom Ruska 62:53.

Zverenky trénera Ivana Vojtka odchádzajú na šampionát vo štvrtok. V základnej A-skupine vo Vannes sa stretnú postupne s Čiernou Horou, Ukrajinou a nakoniec Tureckom.

Slovensko - Rusko "B" 62:53 (28:26)

štvrtiny: 17:13, 11:13, 19:12, 15:15

zostava a body SR: Kupčíková 7, Kmeťová 6, Tetemondová 6, Kubátová 5, Jurčenková 4 (Sujová 17, Lukačovičová 9, Krč-Turbová 2, Vyňuchalová 2, Brezániová 2, Fabiánová 2)

Na prvé body sa čakalo vyše minútu, nakoniec sa o ne postarala Kubatová, ktorá premenila dva trestné hody a poslala domáce družstvo do vedenia. Stav 2:0 trval až do tretej minúty a mohlo za to množstvo nepresností pri rozohrávke i streľbe oboch tímov. Na palubovke sa viac bojovalo, ako hralo. Slovenky dali prvý kôš z hry až na začiatku piatej minúty, keď ich Tetemondová úspešnou trojkou poslala do vedenia 7:4. Mierny náskok si udržiavali aj v ďalších minútach a úvodnú štvrtinu vyhrali 17:13, pričom z hry dali iba sedem bodov. Strelecké suchoty pokračovali aj v druhej desaťminútovke, no Vojtkove zverenkyne zlepšili obranu a tak v 16. minúte viedli už o deväť bodov 28:19. Darilo sa najmä Sujovej, ktorá dovtedy nazbierala jedenásť bodov. V závere polčasu však zbabrali niekoľko sľubných akcií po sebe, príliš strácali lopty a tak ho nakoniec vyhrali len o dva body 28:26.

V druhej polovici zápasu sa obraz hry príliš nezmenil. Slovenky boli aktívnejšie, ale zbytočné straty lopty ich pripravili o šancu vypracovať si vyšší náskok. Rusky však boli v útoku jalové a tak domáce hráčky v 26. minúte videli 38:31 a po pol hodine hry svietilo na ukazovateli skóre 47:38. Prišla však ďalšia hluchá trojminútovka domácich a Rusky vyrovnali na 47:47. Vzápätí nasledovala pre zmenu deväťbodová šnúra na opačnej strane a tak domáce viedli tri minúty pred koncom 56:47. Tento náskok už nepremrhali a v generálke pred ME sa tešili z víťazstva 62:53.