Basketbal: Slovenky zdolali v príprave na ME Japonsko 61:52

utorok, 28. máj 2013 21:05 | Autor: TASR

Ružomberok 28. mája (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom prípravnom zápase pred júnovými majstrovstvami Európy v Ružomberku nad japonskými rovesníčkami 61:52, keď sa im podarilo zvrátiť nepriaznivý polčasový stav (31:33).

Zverenky trénera Ivana Vojtka si zmerajú sily s rovnakými súperkami už v stredu o 18.00 h opäť v Športovej hale Koniareň v Ružomberku.

Slovensko – Japonsko 61:52 (31:33)

zostava a body SR: Kupčíková 9, D. Baburová 8, Kmeťová 8, Sujová 7, Jurčenková 3 (Kubátová 12, Lukačovičová 10, Palušná 2, Tetemondová 2, Pindrochová) – najviac bodov Japonska: Fudživarová 13, Miomotová a Tokašikiová po 9. Štvrtiny: 15:19, 16:14, 19:7, 11:12, 300 divákov.

Ivan Vojtko, tréner Slovenska: "V prvom polčase sme mali problémy s japonskou streľbou z diaľky, no v druhom sme ich už ubránili a išli do vedenia. V ďalšom priebehu sme už boli lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali. No musíme sa naučiť ešte dôraznejšie brániť a tiež premieňať naše veci."