štvrtok, 21. január 2010 13:33 | Autor: TASR

Banskobystričania si body ponechali doma

MBK Handlová - BK Inter Bratislava 87:85 (24:19, 23:20, 23:30, 17:16)
Najviac bodov: Glavinič 22, Golian 19, Barišič 10 - Kuffa 21, Ravasz 18, Štefanac 17
TH: 12/7 - 15/9, fauly: 18 - 14, trojky: 12 - 8, rozhodovali: Zubák, Matejčík a Špirka, 600 divákov

Domáci hráči v stretnutí proti Interu pôsobili ľahkovážnym dojmom, čo bojujúci hostia dokonale využili a počas celého zápasu dokázali s Handlovou držať krok. V závere značne nervózneho zápasu mohli diváci vidieť dokonalú drámu, keď ani v poslednej sekunde nebol ešte jasný víťaz. Napokon o šťastnom víťazstve domácich rozhodol neúspešný trojkový pokus Interu.

AB Cosmetics Pezinok - Astrum Levice 70:60 (17:11, 21:6, 19:17, 13:26)
Najviac bodov: Nicholson 34, Majoroš 10, Jackson 8 - Terlanda 15, Grznár 13, Lutovský 11
TH: 14/9 - 13/9, fauly: 19 - 15, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Ženiš, Šarišský a Mlynský, 300 divákov

Diváci boli svedkami dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dejstve sa dokázali presadiť Pezinčania, v druhom boli oveľa lepším tímom Levice. Hostia mali lepší pohyb a hoci bojovným výkonom zanechali sympatický dojem, na palubovke favorita prehrali 60:70.

ŠKP Banská Bystrica - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 91:64 (19:10, 26:19, 21:20, 25:15)
Najviac bodov: Rendla 15, Škara 14 - Mróz 23, Baťka 16, Jefferson 11
TH: 18/15 - 23/19, fauly: 20 - 20, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Sudek, Pipíška a Turčina, 600 divákov

Banskobystričania začali trochu nervózne a rozhárane, avšak príchodom Koczkáša v prvej štvrtine ŠKP zrýchlilo hru a začala sa mu dariť aj streľba. Zranenie Hovaňáka v 4. min domácich trochu pribrzdilo, ale vzchopili sa a šnúrou 7:0 v 6. min odskočili hosťom o sedem bodov. Hráči ŠKP mali viacero bodových šnúr v celom stretnutí. Hoci sa Spišiaci snažili ich náskok znižovať, nedarila sa im streľba ako v minulom stretnutí proti Handlovej. Pre domáce družstvo bol rozhodujúci úsek medzi 22. a 26. min (9:0) a od 37. - 39. min (8:0). Hostia nemali dostatok síl na otočenie výsledku.

BK SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 92:63 (23:22, 21:16, 25:14, 23:11)
Najviac bodov: Lehman 18, Hill 17, Pohanka 16 - Madaj 19 (4), Mikulec 14, Klár 11
TH: 11/6 - 24/18, fauly: 20 - 17, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Hlinka, Kúkelčík a Šramko, 450 divákov

Úvodná štvrtina bola vyrovnaná najmä vďaka rýchlym akciám a chybám domácich v obrane. Od 17. min zápasu, keď sa Nitrania po prvý raz dostali do výraznejšieho vedenia (37:29), prevzali domáci opraty zápasu do svojich rúk a divákov potešili vysokým víťazstvom o 29 bodov.

BK Svit - BC Prievidza 72:75 (18:16, 16:24, 22:20, 16:15)
Najviac bodov: Polakovič 25, Laco 24, Bajič 10 - Fears 24, Boor a Pavlenda 13, Jašš 9
TH: 26/19 - 12/7, fauly: 17 - 21, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Gabara, Bohucký, Margala, 500 divákov

Iba osem Prievidžanov nastúpilo pod Tatrami proti domácim, v mužstve ktorých sa po zranení predstavil už Cvitanovič. Po vyrovnanej úvodnej časti odskočili Sviťania medzi 12. - 13. min na rozdiel 4 bodov 24:20, ale koniec prvého polčasu predsa len patril hosťom, ktorým sa rozohral Fears a pred sirénou viedli 40:32. V druhom polčase sa skóre vyvíjalo ako na hojdačke. Súperi šesťkrát stav vyrovnali a v dramatickom závere minútu pred koncom domáci Polakovič premenil iba jeden trestný hod a keď následne Laco stratil loptu, najúspešnejší hráč hostí Fears rozhodol o tesnom víťazstve Prievidze v zápase priemernej úrovne (75:72).