Hokej-MS13: Česko - Bielorusko 2:0, v A-skupine - sumár, text

piatok, 3. máj 2013 19:05 | Autor: TASR

Štokholm 3. mája (TASR) - Českí hokejisti vyhrali v piatok na úvod A-skupiny MS v Štokholme nad Bieloruskom 2:0. Česi mali síce počas celého zápasu korčuliarsku i streleckú prevahu, ale celkovo im boli papierovo jasne slabší Bielorusi silným a nepríjemným súperom.

A-skupina:

Česko - Bielorusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Voráček (Vrbata, Michálek), 50. Vrbata (Hanzal, Šmíd). Rozhodcovia: Kaval (USA), Piechaczek (Nem.) - Schrader (Nem.), Woodworth (USA), vylúčení: na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Česko:

Salák - Šmíd, Michálek, Nakládal, Hejda, Kutlák, Čáslava - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Vrána, Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček

Bielorusko:

Belinskij - Černaok, Kaznandej, Graborenko, Filiškin, Maslenikov, Šinkievič, Goroško - Kitarov, Meleško, Kulakov - Kovyršin, Koľcov, Solomonov - Stas, Jefimenko, Ugarov - Kislyj, Demkov, Andrjušenko - Štefanovič.

Českí hokejisti od začiatku zobrali opraty zápasu do svojich rúk, ale nemali to ľahké ani po vsietení pomerne skorého gólu. Na konci prvej tretiny mali Bielorusi dve veľké šance. V druhej tretine tiež viackrát pohrozili, ale hrdinom priebehu bol najmä ich brankár Belinskij. Ten skvele zachytal aj na úvod tretieho dejstva, jeho spoluhráči mohli v oslabení vyrovnať, lenže vzápätí presilovku využil pohotovou dorážkou Vrbata. Od stavu 2:0 už favorit všetko odkontroloval.