Hokej-MS18: Slováci prehrali s Nemeckom 3:6, o záchranu s Lotyšskom (3)

pondelok, 22. apríl 2013 19:30 | Autor: TASR

Soči 22. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov budú hrať na majstrovstvách sveta v Soči iba o záchranu. Definitívne o tom rozhodlo pondelňajšie stretnutie B-skupiny, v ktorom zverenci Antona Bartánusa prehrali s nemeckými rovesníkmi 3:6. Mladí Slováci tak v základnej skupine nezískali ani bod, predtým prehrali s Kanadou i Švajčiarskom 1:4 a so Švédskom 2:5.

V boji o záchranu v elitnej kategórii sa slovenskí reprezentanti stretnú na dva víťazné zápasy s posledným tímom A-skupiny Lotyšskom, prvý duel je na programe vo štvrtok o 10.00 SELČ.

MS "18" - B-skupina (Šajba Aréna):

Nemecko - Slovensko 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Góly: 5. a 34. Tuomie, 11. a 39. Kahun, 44. Eder, 56. Draisaitl - 6. a 17. Lantoši, 23. Šoltés. Rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gebei (Maď.) – Kosaka (Jap.), Traub (Kan.), vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 21:34.

Zostava SR: Godla (44. Okoličány) – Bačik, Černák, Sloboda, Boboš, Gula, Dubeň, Holenda – Šille, Varga, Šoltés – Cehlárik, Lantoši, Rehák – Horvát, Beták, Ambróz – Petráš, Predajniansky, Žilka.

Mladí Slováci začali presilovou hrou, ale krátko po jej skončení otvoril skóre Tuomie, ktorý bol voľný pred bránkou súpera - 1:0. Už o minútu neskôr sa však dostal do úniku Lantoši a s prehľadom poslal svoj blafák do siete - 1:1. V 9. minúte pri presilovej dostali Slováci puk do siete, ale po konzultácii s videorozhodcom rozhodca gól neuznal. Slovenskí reprezentanti síce vyhrali prvú tretinu na strely 13:4, ale v 11. minúte prehrávali 1:2. Kahun predviedol sólo naprieč útočným pásmom a zavesil puk za chrbát brankára Godlu. V dôležitom súboji vyrovnal skóre na 2:2 o šesť minút neskôr opäť Lantoši, ktorý dorazil do bránky odrazený puk od mantinelu. Slováci boli paradoxne aj v ďalších minútach strelecky aktívnejší, ale Nemci boli efektívnejší. V 23. minúte sa ujalo prvýkrát vedenia Slovensko, keď si Šoltés počkal pri ľavej žrdi a presnou strelou poslal puk do siete na 3:2. Lenže súperovi opäť zabrala prvá formácia a po druhých góloch Tuomieho a Kahuna viedli Nemci zrazu 4:3. Tuomie sa presadil strelou ťahom a Kahun prekonal Godlu bekhendom ponad jeho rameno. V 44. minúte Eder vystrelil spoza brániaceho hráča a trafil krásne pod brvno. Za stavu 3:5 odišiel z bránky Godla a nahradil ho Okoličány. Na druhej strane sa Rehákova strela obtrela o hornú žŕdku nemeckej bránky. V 56. minúte sa dočkal svojho gólového momentu aj tretí člen prvého nemeckého útoku Draisaitl. Sekundu po skončení presilovej hry vypálil spomedzi kruhov na vhadzovanie a prestrelil Okoličányho, čím spečatil konečný výsledok na 6:3 pre Nemecko.