REBRÍČEK: 10 najväčších debaklov MS v hokeji (od roku 1993)

piatok, 19. apríl 2013 11:56 | Autor: Richard Weinfortner

Do majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ostávajú už len 2 týždne, takže je čas, aby sme sa na tento turnaj naladili. Časy, kedy Kanada bombardovala súperov výsledkami ako 30:0 sú nenávratne preč. Napriek tomu sa sem-tam stretneme s poriadnym výpraskom aj v súčasnosti. Tu je 10 najväčších debaklov MS od roku 1993.

USA – Kazachstan 10:0 (2010)

Aj novodobý hokej na vrcholovej úrovni niekedy ponúkne veľmi jednostranný súboj. Na MS 2010 v Nemecku pútala veľkú pozornosť spanilá jazda domácich, ktorí sa dostali až do semifinále, no medailu nakoniec nezískali. Naopak veľkým sklamaním bolo účinkovanie Spojených štátov. Tie v skupine D po dvoch prehrách po predĺžení a jednej prehre v riadnej hracej dobe skončili štvrté a šli do bojov o záchranu. Tam vyhrali všetky tri zápasy. Svoju prvú výhru na šampionáte zaznamenali naozaj štýlovo. Kazachstan rozstrieľali výsledkom 10:0, pričom už po dvoch tretinách viedli rozdielom deviatich gólov. Američania sa pohodlne zachránili a o rok (na Slovensku) to dotiahli až do štvrťfinále.