Futbal: SR 18 vstúpila do Slovakia Cupu remízou s Nórskom 1:1

utorok, 9. apríl 2013 13:30 | Autor: TASR

Myjava 9. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov remizovala v úvodnom zápase medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2013 s Nórskom 1:1. Mladí Slováci si v utorkovej ouvertúre 23. ročníka tradičného podujatia na umelej tráve v Myjave podelili body vďaka gólu obrancu Martina Valjenta z MFK Dubnica, za hostí v druhom polčase vyrovnal Strand.

Zverenci trénera Milana Malatinského sa najbližšie v stredu 10. apríla stretnú s Belgičanmi v Novom Meste nad Váhom (11.00 h). V druhom zápase dňa nastúpili Rusi proti rovesníkom z Belgicka o 13.30 v Trenčíne.

výsledok:

SR 18 - Nórsko 18 1:1 (1:0)

Góly: 17. Valjent - 75. Strand, ŽK: Bačík (SR)

zostava SR: Bačík - Kastelovič, Tóth, Králik, Lacko - Szőke (78. Ventúra), Valjent - Lupčo (68. Bartošek), Jakúbek (59. Chrien), Záhumenský - Kosorín (46. Fajčík)

Slováci otvorili skóre v 17. minúte, keď sa ku hlavičke po priamom kope Lacka dostal obranca Valjent a otvoril skóre. Nóri sa snažili vyrovnať, ale ich pokusy kryl slovenský brankár Bačík. V 41. minúte sa do šance opäť dostal Valjent po centri Záhumenského, no jeho dorážku nórsky brankár zlikvidoval. V druhom polčase v 62. minúte opäť spoľahlivý Bačík zmaril veľkú šancu hostí, na druhej strane sa z uhla nepresadil striedajúci útočník Fajčík a strelu Szőkeho v 72. minúte vyrazil nórsky gólman na roh. Nóri dokázali vyrovnať v 75. minúte, keď sa vo vnútri pokutového územia Slovákov presadil Strand. V závere sa už výsledok nezmenil.