Basketbal-EL: Košičanky podľahli Bourges 57:65 a obsadili konečné 4. miesto (2)

nedeľa, 24. marec 2013 14:30 | Autor: TASR

Jekaterinburg 24. marca (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali na finálovom turnaji Final Eight Európskej ligy 2012/13 v ruskom Jekaterinburgu v súboji o bronzové medaily s francúzskym Bourges Basket 57:65 a obsadili konečnú štvrtú pozíciu. Napriek prehre zaknihovali najlepší výsledok v histórii klubu.

Program finálového turnaja Final Eight vyvrcholí finálovým duelom medzi domácim UMMC Jekaterinburg a tureckým Fenerbahce Istanbul (14.00).

Final Eight EL žien v Jekaterinburgu

o 3. miesto:

Bourges Basket (Fr.) - Good Angels Košice 65:57 (26:27)

Zostava a body Bourges: Dumercová 24 (4 trojky), Ndongueová 10, Colemanová 9, Leedhamová 8, Miyemová 4 (Berniesová 10, Krawczyková 0, Skrbová 0, Diallová 0)

Zostava a body GA: Quigleyová 18, Piersonová 10, Kulichová a Bojovičová po 3, Kupčíková 2 (Lacyová 11, Krivačevičová 7, Sverrisdóttirová 2, Hruščáková 0)

TH: 22/16-18/9, trojky: 7:2, fauly: 17:24.

O úvodné dva body stretnutia sa postarala Quigleyová a tá istá hráčka zvýšila v 4. minúte vedenie Good Angels na rozdiel troch bodov (3:6). V 7. minúte už svietil na ukazovateli skóre stav 7:13, keď sa presadila Krivačevičová a hosťujúci tím si vzal oddychový čas. Po ňom však do konca prvej desaťminútovky ešte inkasoval ďalších šesť bodov z rúk Quigleyovej, Piersonovej a Lacyovej (7:19). Hráčky francúzskeho tímu korigovali až na začiatku 12. minúty dvoma bodmi Berniesovej a po nej sa o minútu presadila spoza trojkového oblúka i Dumercová (12:19). Vzápätí Košičanky nazbierali päť faulov a na 14:19 upravila po dvoch premenených trestných hodoch Berniesová. Ich súper pokračoval v útočnej aktivite, v 18. minúte Dumercová trojkou vyrovnala na 23:23 a tréner Kováčik si vzal už v poradí druhý oddychový čas. Jeho zverenky dokázali pridať štyri body po dvojkách Quigleyovej a Lacyovej - 23:27. Sedemnásť sekúnd pred koncom druhej desaťminútovky pridala svoju tretiu trojku v zápase Dumercová a stanovila polčasový rezultát na 26:27.

Misky váh naklonila na stranu francúzskeho klubu v 23. minúte Leedhamová, ktorá trojkou upravila na 31:29. "Anjelky" však kontrovali košmi Kupčíkovej a Piersonovej (31:33) a v 25. minúte Quigleyová strelou spoza trojkového oblúka zvýšila na 33:38. Ich súper opäť zrovnal stav zápasu v 29. minúte, keď sa dvoma bodmi prezentovala aktívna Dumercová (40:40) a na konci tridsiatej minúty pridala ďalšie dva body Berniesová - 42:40. Hneď na začiatku záverečnej desaťminútovky zrovnala Krivačevičová, Colemanová však kontrovala trojkou (45:42). V 34. minúte sa pri trestných hodoch nepomýlila Dumercová a Bourges vyhrávalo 49:45. O tri minúty neskôr pridala ďalšie dva body Ndongueová (52:46) a keďže Košičankám nešla streľba, tak napokon podľahli francúzskemu tímu 57:65.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Určite to je obrovské sklamanie. Nedokázali sme naplniť náš veľký sen a odniesť si z Jekaterinburgu medailu. Bourges hralo podstatne disciplinovanejšie ako my. Dodržiavalo taktiku ďaleko lepšie a okrem prvej štvrtiny sme sa ťažko presadzovali proti vynikajúcej obrane."