Tréner D'Antoni oprášil staré pušky, Washington na lopatkách

nedeľa, 25. november 2012 11:30 | Autor: TASR

Vince Carter odohral svoj tisíci zápas v NBA a so 16 bodmi bol v sobotu najlepším strelcom Dallasu, ale vstup do spoločnosti teraz už 104 basketbalových vytrvalcov mu pokazila domáca prehra s Los Angeles Lakers 89:115.

Tréner hostí Mike Mike D'Antoni začína objavovať ofenzívne schopnosti dlho takto nevyužívaných hráčov, 19 bodov okrem Kobeho Bryanta zaznamenali aj "obranár" Metta World Peace a striedajúci Antawn Jamison.

Lakers už v prvom polčase nastrieľali 65 bodov a zaslúžene si pripísali po piatich prehrách prvé víťazstvo na palubovke súpera v tejto sezóne, čím zastavili najhorší štart klubu za ostatných 20 rokov.

"V útoku sme zrazu mali viacero zbraní. Musíme ich využívať vo väčšej miere ako predtým. Pomohol nám rýchly pohyb lopty," pochvaľoval si autor double-double Jamison. Lakers dosiahli prvý raz pod vedením D'Antoniho 100 bodov.

Basketbalisti Clevelandu siahali v Miami po skalpe úradujúceho šampióna, nezastavilo ich ani 30 bodov bývalej hviezdy Cavaliers LeBrona Jamesa. Muselo prísť až 15 bodov Raya Allena v záverečnej štvrtine korunovaných víťaznou trojkou 18 sekúnd pred koncom po prihrávke od Jamesa - 110:108.

"Dokážem byť naším Tomom Bradym (rozohrávač amerických futbalistov New England Patriots pozn. SITA). Z nejakého dôvodu skončila lopta u mňa a ja som našiel Raya. Parádna strela," opísal kľúčový moment James.

Orchester Oklahoma City potreboval päť minút navyše a dvoch sólistov, aby sa po prehre s Bostonom znova víťazne naladil vo Philadelphii.

Kevin Durant si utvoril sezónne maximum 37 bodov, Russell Westbrook pridal 30. "Páči sa mi, že si konečne začíname navzájom dôverovať," komentoval výsledok 116:109 po predĺžení tréner Thunder Scott Brooks.

Washingtonu nebolo súdené prvé víťazstvo v sezóne ani v domácom zápase s najhorším tímom uplynulého ročníka Charlotte.

Nádeje Wizards pochoval trojkou 1,18 sekundy pred koncom druhého predĺženia Reggie Williams. Bola to jeho jediná trefa v zápase.

"Minulú sezónu sme my boli obetným baránkom, ale už sa nám to zunovalo. Z klubu, ktorý utvoril negatívny rekord NBA, budujeme organizáciu hodnú úcty,“ poznamenal tréner Bobcats Mike Dunlap. Podľa zámorských štatistikov sú Wizards dvanástym tímom histórie NBA s bilanciou 0:11. Najhoršie začali v ročníku 2009/10 New Jersey Nets, keď cestu za víťazstvom našli až v 19. stretnutí základnej časti.

Výsledky:
Philadelphia - Oklahoma City 109:116 po predĺžení (21:29, 28:21, 30:35, 19:13 - 11:18)
Najviac bodov: T. Young 29 (15 doskokov), Turner 26, J. Richardson 13 - Durant 37, Westbrook 30, Ibaka 18

Miami - Cleveland 110:108 (26:29, 22:30, 29:20, 33:29)
Najviac bodov: L. James 30, Bosh 23, Wade 18 - Waiters a Pargo po 16, Casspi 15

Sacramento - Utah 108:97 (23:29, 28:27, 32:19, 25:22)
Najviac bodov: T. Evans 27, J. Thomson 16, Cousins 14 - Foye 17, Al Jefferson a Tinsley po 14

Washington - Charlotte 106:108 po dvojnásobnom predĺžení (24:25, 27:25, 21:22, 20:20 - 7:7, 7:9)
Najviac bodov: Webster 21, Nene 19, Beal (10 asistencií) a Singleton (12 doskokov) po 13 - Mullens 27, Sessions 21, K. Walker 19

Milwaukee - Chicago 86:93 (30:28, 22:24, 17:20, 17:21)
Najviac bodov: Jennings 23, Ellis 17, Udrih 12 - Boozer (19 doskokov) a Hamilton po 22, Deng 14

Golden State - Minnesota 96:85 (16:18, 31:33, 23:23, 26:11)
Najviac bodov: K. Thompson 24, Curry 20, Landry 18 - Pekovič 17, Love 15 (15 doskokov), Kirilenko 11

Dallas - Los Angeles Lakers 89:115 (23:36, 15:29, 27:24, 24:26)
Najviac bodov: V. Carter 16, Crowder 15, Mayo 13 - World Peace, Bryant a Jamison (15 doskokov) po 19

Atlanta - Los Angeles Clippers 104:93 (21:24, 30:17, 34:19, 19:33)
Najviac bodov: Pachulia (12 doskokov) a Teague (11 asistencií) po 19, L. Williams 18 - Griffin 22 (11 doskokov),