Oklahoma zdolala LA Clippers, Durant zažiaril

štvrtok, 22. november 2012 08:00 | Autor: TASR

Basketbalisti Oklahoma City zdolali v stredajšom súboji dvoch popredných tímov Západnej konferencie NBA Los Angeles Clippers 117:111 po predĺžení a ukončili súperovi sériu šiestich víťazných zápasov v rade.

V drese Oklahoma City žiarila dvojica Kevin Durant (35 bodov) a Russell Westbrook (23 bodov). V predĺžení sa strelecky z domáceho tímu presadzovali iba oni dvaja. Durantovi síce nešla v zápase streľba z poľa, keď premenil iba 7 z 19 pokusov (pri trojkách 2 zo 6), ale bol úspešný pri trestných hodoch (19 z 21).

Predlžovalo sa aj v Miami, kde domáci zdolali Milwaukee 113:106, i v súboji Indiany s New Orleans (115:107). V stredu bolo v NBA na programe celkovo 14 stretnutí, vo štvrtok majú všetky tímy voľno.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Cleveland - Philadelphia 92:83 (28:15, 19:20, 21:23, 24:25)

Boston - San Antonio 100:112 (27:30, 21:26, 26:26, 26:30)

Dallas - New York 114:111 (24:28, 25:26, 35:26, 30:31)

Orlando - Detroit 90:74 (21:27, 24:21, 26:8, 19:18)

Charlotte - Toronto 98:97 (22:25, 31:28, 22:21, 23:23)

Oklahoma - Los Angeles Clippers 117:111 po predĺžení (28:22, 31:27, 17:20, 26:33 - 15:9)

Sacramento - Los Angeles Lakers 113:97 (15:21, 27:20, 31:28, 40:28)

Minnesota - Denver 94:101 (26:15, 32:29, 15:25, 21:32)

Indiana - New Orleans 115:107 po predĺžení (21:29, 22:18, 32:27, 22:23 - 18:10)

Miami - Milwaukee 113:106 po predĺžení (29:15, 17:29, 25:29, 27:25 - 15:8)

Golden State - Brooklyn 102:93 (18:30, 23:16, 33:20, 28:27)

Atlanta - Washington 101:100 po predĺžení (26:24, 24:23, 18:19, 22:24 - 11:10)

Phoenix - Portland 114:87 (29:25, 28:19, 32:27, 25:16)

Houston - Chicago 93:89 (20:22, 22:24, 24:19, 27:24)