Extraliga mužov - 26. kolo - streda

streda, 13. január 2010 21:14 | Autor: TASR

Žilina na vlne, získala aj skalp Komárna

BRATISLAVA 13. januára (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 26. kola najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Rieker Komárno 79:72 (22:19, 10:28, 23:12, 24:13)
Najviac bodov: Závodný 25, Stojanovič 16, Podhorský 10 - Madaj 23, Bannister 16, Mišinský 9
TH: 20/17 - 18/18, fauly: 19 - 22, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Zubák, Margala a Bohucký, 350 divákov

Žilina začala veľmi dobre, keď po piatich minútach vyhrávala 15:4. Hostia však potom spresnili obranu, dokázali sa na súpera dotiahnuť a získali aj hernú prevahu. Domáci od 14. min do konca prvého polčasu nedali ani bod a tento úsek hry prehrali 0:17. Prestávka zverencom trénera Krunoslava Krajnoviča pomohla. Začali hrať ako vymenení a piatimi trojkami sa dostali späť do zápasu. Žilina nakoniec v poslednej štvrtine po vyfaulovaní sa kľúčových hráčov hostí Bannistera a Blagojeviča zvrátila prehratý zápas vo svoj prospech.

BK SPU Nitra - Astrum Levice 91:71 (28:14, 23:15, 22:15, 18:27)
Najviac bodov: Hill 18, Votroubek 15, Lehman 11 - Grznár 22, Jurík 18, Klein 13
TH: 26/18 - 19/13, fauly: 19 - 18, trojky: 7 - 8, rozhodovali: Ženiš, Mlynský a Matejčík, 450 divákov

Nitra od začiatku nepripustila žiadne prekvapenie a od úvodných sekúnd kráčala jasne za víťazstvom. V 25. min už bol rozdiel 30 bodov. Potom Nitrania poľavili a hostia odišli s prijateľnou 20-bodovou prehrou.

AB Cosmetics Pezinok - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 110:77 (35:20, 15:16, 35:15, 25:26)
Najviac bodov: Jackson 19, Mičuda 16, Miloševič 15 - Baťka 18, Jefferson 15, Demečko, Bečarik, Kožár a Mróz po 8.
TH: 31/24 - 19/12, fauly: 17 - 28, trojky: 12 - 9, rozhodovali: Sudek, Tomašovič a Turčin, 350 divákov

Pezinok zvládol túto povinnú jazdu na výbornú, bez väčších problémov dominoval v prvej aj tretej štvrtine. Aj napriek vysokému konečnému rozdielu dokázali Spišiaci vyhrať dve časti hry, no každú len o bod, čo na rozbehnutých domácich nestačilo.

MBK Handlová - ŠKP Banská Bystrica 80:68 (20:23, 23:21, 19:14, 18:10)
Najviac bodov: Glavinič 26, Golian 20, Manojlovič 16 - Rendla a Škara po 15, Immink 14
TH: 27/22 - 19/13, fauly: 21 - 19, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík a Šramko, 600 divákov

V Handlovej nevideli diváci príliš okulahodiaci basketbal, na oboch stranách dominovala skôr nervozita a bojovnosť. V prvom polčase neustále vyhrávali hostia, po zmene strán prevzali taktovku domáci "baníci". O svojom víťazstve však napokon Handlovčania rozhodli až v posledných minútach zápasu. Zverenci trénera Ľudovíta Smačka tak odčinili nedávnu domácu prehru s poslednou Žilinou.

BK Svit - BK Inter Bratislava 66:84 (9:26, 25:19, 17:15, 15:24)
Najviac bodov: Dubovský 24, Laco 13, Bajič 6 - Štefanec a Ivan po 23, Musil 15
TH: 20/14 - 42/23, fauly: 28 - 24, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Pipíška, Fuska a Daňo, 250 divákov

Svit nastúpil bez dvoch opôr Cvitanoviča a Polakoviča, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Domáci navyše začali katastrofálne a prvý kôš z hry dali až 50 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny. V 32. min dokázali Podtatranci, ktorí celý duel prehrávali, znížiť na štyri body, ale hostia vzápätí pridali a zaslúžené víťazstvo si už nenechali ujsť.