Reportáž: BK Inter Bratislava - BK SPU Nitra

nedeľa, 10. január 2010 15:12 | Autor: adminsport7

Nitra na Interi prekvapenie nedopustila...

Hoci prvé body zápasu zaznamenal hosťujúci Seman, viac z hry v prvej štvrtine mali hráči Interu. Nitranom sa príliš nedarila streľba a ani súhra na útočnej polovici nebola ideálna, čo domáci mladíci využili a prvú desaťminútovku vyhrali o 6 bodov (18:12). Očakávaný nápor majstra prišiel až v 16.minúte zápasu za stavu 26:21, pričom hostia vyhrali zvyšok prvého polčasu pomerom 12:0 a do šatní sa tak išlo za stavu 26:33.

Tretia desaťminútovka priniesla obojstranne útočný basketbal, prevahu si však naďalej udržiavali hráči Nitry, ktorí spresnili streľbu a po Pohánkovej trojke si vypracovali najvyššie vedenie v zápase (44:62). Interisti však zbrane nezložili a najmä vďaka presným strelám spoza veľkého oblúka dokázali ešte mierne zápas zdramatizovať. Štyri minúty pred koncom duelu bol rozdiel medzi oboma celkami len 8-bodový, no séria piatich nitrianskych bodov v rade definitívne rozhodla o tom, že dva body do tabuľky si pripísala práve Nitra.

BK Inter Bratislava - BK SPU Nitra 75:85 (18:12, 8:21, 18:29, 31:23)
Najviac bodov: La Rosa 17, Ivan 15, Ravasz 13 - Pohánka 25 (6), Votroubek 14, Hill 12
TH: 23/13 - 23/16, fauly: 23 - 19, trojky: 8 - 11, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Tomašovič, 400 divákov

hviezdy zápasu:

1.Ľuboš Pohánka, BK SPU Nitra

Nitriansky ostrostrelec odohral pravdepodobne svoj najlepší zápas sezóny, keď do interistického koša nastrieľal 25 bodov. Pohánka sa trafil až šesťkrát spoza veľkého oblúka a do štatistík si pripísal zhodne po 5 asistencií i získaných lôpt.

2.Jozef La Rosa, BK Inter Bratislava

Honor druhej hviezdy zápasu sme udelili La Rosovi, ktorý v dnešnom zápase zaznamenal cenné „double-double“ za 17 bodov a 13 doskočených lôpt. Miernou škvrnou na výkony bratislavského „power-forwarda“ je len 40% úspešnosť streľby a taktiež 4 stratené lopty.

3.Ed Scott, BK SPU Nitra

Už tradične medzi hviezdami zápasu nechýba nitriansky rozohrávač, ktorý síce ani v tomto stretnutí strelecky nežiaril (4 body pri streľbe 1/6), ale už v druhom zápase po sebe rozdal spoluhráčom rovných 10 asistencií. Ed pridal aj 5 doskočených lôpt, 1 zisk a rovnako aj 1 zblokovanú strelu.