nedeľa, 10. január 2010 15:05 | Autor: TASR

Extraliga mužov - 25. kolo:

ŠKP Banská Bystrica - AB Cosmetics Pezinok 71:73 (17:17, 26:16, 8:20, 20:20)
Najviac bodov: Škara, Hovaňák a Znanec po 16 - Nicholson 19, Jackson a Mičuda po 18
TH: 14/16 - 23/28, fauly: 24 - 20, trojky: 7 - 2

Hostia otvorili stretnutie úvodným košom skúseného Mičudu a naznačili, že do Banskej Bystrice prišli vyhrať. Domáci si v rozmedzí 11. a 13. min desaťbodovou šnúrou vypracovali prvý vážnejší náskok, ktorý udržiavali až do prestávky. V úvode tretieho dejstva ale hostia dotiahli šnúrou 9 bodov náskok Bystričanov a vrátili sa do súboja. Dve minúty pred koncom tretej časti hry išli hráči Pezinka do vedenia (49:47). Aj záverečná štvrtina bola vyrovnaná a necelé dve minúty pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 71:71. Hostia zvládli lepšie záver a z Banskej Bystrice si nakoniec odniesli dva body za výhru 73:71.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Svit 96:70 (26:21, 22:22, 24:12, 24:15)
Najviac bodov: Mróz 29, Mielczarek 18, Jefferson 13 - Polakovič 18, Dubovský 18, Bajič 13
TH: 28/16 - 37/24, fauly: 29 - 25, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Sudek, Karniš, Turčina, 1000 divákov

Spišské derby prnieslo v prvom polčase dynamický a útočný basketbal. Domáci hrali kolektívnejšie, hosťom strelcky zabrala najmä dvojica Bajič - Polakovič, a tak do kabín odchádzali o trochu spokojnejší Spišiaci (48:43).
Kľúčovou bola tretia štvrtina, v ktorej Novovešťania a predovšetkým pivot Mróz herne aj bodovo dominovali. Záver sa zmenil na domácu exhibíciu.

MBK Handlová - BK Váhostav-SK Žilina 68:73 (15:19, 21:13, 13:21, 19:20)
Najviac bodov: Glavinič 21, Bilík a Barišič po 16 - Stojanovič 25, Kosa a Zavodný po 11
TH: 19/16 - 21/17, fauly: 23 - 25, trojky: 2 - 8, rozhodovali: Ženiš, Doušek a Lamoš, 800 divákov

Domáci sa v zápase strelecky trápili, nedokázali využiť niekoľko čistých pozícií spod koša a úplne im odišla aj streľba za tri body. Bojovný súper dokonale využil nemohúcnosť baníkov a zaslúžene ako prvý dobil handlovské hradby.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 92:80 (22:17, 17:17, 19:19, 34:27)
Najviac bodov: Bosák 21, Fears 17, Jašš 13 - Bannister 15, Mikulec 12, Blagojevič 11
TH: 17/14 - 19/14, fauly: 18 - 20, trojky: 10 - 8, rozhodovali: Hlinka, Hančík a Cetl, 2100 divákov

Domáci iba so 7 aktívnymi hráčmi (štyria chýbali pre zranenia) bojovali statočne. V 9. min síce viedli 20:8, ale o 5 min neskôr sa súper dotiahol na rozdiel jediného bodu (26:25). Definitívny zlom v dueli nastal až v 33. min (60:56), po ktorej družstvo BC postupne už len zvyšovalo náskok. Najvyšším rozdielom viedli domáci v 38. min (87:70). Súper v závere už iba korigoval konečný výsledok (92:80).

BK Inter Bratislava - BK SPU Nitra 75:85 (18:12, 8:21, 18:29, 31:23)
Najviac bodov: La Rosa 17, Ivan 15, Ravasz 13 - Pohánka 25 (6), Votroubek 14, Hill 12
TH: 23/13 - 23/16, fauly: 23 - 19, trojky: 8 - 11, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Tomašovič, 400 divákov

Oslabený Inter (už bez Polakoviča) sa proti majstrovi držal štvrťhodinu nad očakávania. V 15. min totiž viedol 26:21. Potom prišla prvá dôležitá šnúra hostí, tí dali za sebou 15 bodov a na začiatku druhého polčasu sa ujali vedenia 36:26. Chopili do svojich rúk taktovku zápasu, ktorú už neskôr nepustili z rúk. Najvyššie viedli Nitrania o 18 bodov (62:44) na konci tretej štvrtiny.