FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zostupuje z Niké ligy

nedeľa, 14. apríl 2024 08:32 | Autor: TASR

ViOn Zlaté Moravce
ViOn Zlaté Moravce | zdroj: TASR

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble po sezóne zostúpia do druhej najvyššej súťaže.

V sobotnom zápase 5. kola nadstavbovej časti Niké ligy prehrali na pôde AS Trenčín hladko 0:4 a skončia tak v tabuľke s určitosťou na 12. mieste. Päť kôl pred koncom súťaže strácajú v skupine o udržanie sa na dvojicu Michalovce - Košice už nedostihnuteľných 16 bodov.

AS ukončil sériu siedmich zápasov bez víťazstva a pripísal si prvý triumf v nadstavbe, vďaka ktorému si upevnil ôsmu priečku. Trenčania od úvodu dominovali a už do prestávky si vytvorili dvojgólový náskok. O oba presné zásahy sa postaral aktívny Ibrahim, najprv namieril presne spoza šestnástky a pred druhým gólom vybojoval penaltu, ktorú následne aj sám premenil.

Hostia sa na domácu polovicu poriadne ani nedostali, raz trafili bočnú sieť, ale inak mal brankár Vozinha málo práce. V druhom dejstve zvýšil na 3:0 Kupusovič, ktorý z rohu šestnástky napálil loptu presne do pravého horného rohu. Štvrtý gól mohol pridať Djerlek, no z dobrej pozície prestrelil bránu. Triumf domácich spečatil až v 84. minúte Gajdoš.