Ďalšia prehra ViOn-u v lige = skomplikovaný boj o udržanie sa medzi elitou

nedeľa, 7. apríl 2024 10:09 | Autor: TASR

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble | zdroj: TASR

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili v sobotňajšom zápase 4. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa v Niké lige nad ViOnom Zlaté Moravce-Vráble 4:1.

Zlatomoravčania si výrazne skomplikovali šance na záchranu v najvyššej súťaži, keď na predposledné Michalovce strácajú už 13 bodov. Skaličanom patrí deviata priečka. Domáci položili základ úspechu v rozmedzí 34. a 39. minúty, keď sa presadili Alex Sobczyk a Róbert Matejov.

Do prestávky ešte dokázal znížiť Iuri Tabatadze, no Matej Hrádecký a Adam Morong poistili triumf mužstva zo Záhoria.

Niké liga – 4. kolo nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa:

MFK Skalica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (2:1)

Góly: 34. Sobczyk, 39. Matejov, 70. Hrádecký, 75. Morong - 45.+1 Tabatadze. Rozhodovali: Kišš – Zemko, Hrmo, ŽK: Morong - Jinjolava, Gono, 683 divákov

Skalica: Junas – Krčík, Hrádecký, Podhorin, Černek – Morong (77. Gaži), M. Nagy, Mášik, Matejov (66. Alves) – Haša – Sobczyk (69. Ranko)

Z. Moravce: Lukáč – Suľa (81. Balić), Dramé, R. Nagy, Jinjolava – Gono – Nonikashvili (81. Brenkus), Mondek – Tabatadze (76. M. Švec), Kuzma (76. Majdan), Mészáros (61. Balaj)