Portugalci dokázali svoju silu: Tréner šetril viacerých hráčov

piatok, 22. marec 2024 08:55 | Autor: TASR

Portugalsko
Portugalsko | zdroj: TASR

Portugalskí futbalisti si poradili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí so Švédskom 5:2. Domáci hráči mali zápas pevne vo svojich rukách, už v polčase viedli 3:0.

Pre Portugalsko slúžil súboj ako príprava na EURO 2024. Kvalifikačnú J-skupinu ovládli bez straty bodu, vyhrali ju s osembodovým náskokom pred druhým Slovenskom. Tréner "selecaa" Roberto Martinez šetril v Guimaraesi niekoľko opôr vrátane Cristiana Ronalda, ktorý by sa mal predstaviť až budúci týždeň v ďalšom prípravnom stretnutí so Slovincami.

Tí vo štvrtok remizovali s domácou Maltou 2:2, prvý gól hostí strelil v Ta' Qali bývalý hráč Slovana Bratislava Andraž Šporar. Ruskí reprezentanti zvíťazili v Moskve nad Srbskom hladko 4:0, pre domácich to bol prvý duel s členom Európskej futbalovej únie (UEFA) od novembra 2021. Kľúčový moment sa udial v 21. minúte, keď obranca hostí Milan Gajič fauloval v šestnástke domáceho Daniila Chluseviča, dostal červenú kartu a následný pokutový kop premenil Anton Mirančuk.