Našli Taliani ofenzívny tromf?

piatok, 22. marec 2024 08:54 | Autor: TASR

Talianski futbalisti
Talianski futbalisti | zdroj: TASR

Talianski futbalisti zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí nad Venezuelou 2:1.

Oba góly úradujúcich majstrov Európy dal Mateo Retegui, víťazný strelil v 80. minúte. Duel sa hral vo Fort Lauderdale na Floride. Portugalskí reprezentanti si poradili so Švédskom 5:2. Domáci hráči mali zápas pevne vo svojich rukách, už v polčase viedli 3:0.

Pre Portugalcov slúžil súboj ako príprava na EURO 2024. Kvalifikačnú J-skupinu ovládli bez straty bodu, vyhrali ju s osembodovým náskokom pred druhým Slovenskom. Tréner "selecaa" Roberto Martinez šetril v Guimaraesi niekoľko opôr vrátane Cristiana Ronalda, ktorý by sa mal predstaviť až budúci týždeň v ďalšom prípravnom stretnutí so Slovincami.

Tí vo štvrtok remizovali s domácou Maltou 2:2, prvý gól hostí strelil v Ta' Qali bývalý hráč Slovana Bratislava Andraž Šporar.