Girona s ďalšou ligovou stratou: Rozplynul sa outsiderovi sen o titule v La Lige?

nedeľa, 17. marec 2024 09:26 | Autor: TASR

Girona
Girona | zdroj: TASR

Futbalisti Girony prehrali v sobotňajšom zápase 29. kola španielskej La Ligy na pôde Getafe 0:1.

Katalánsky tím stráca na vedúci Real Madrid už desať bodov a v tabuľke ho môže odsunúť na tretiu priečku FC Barcelona, ktorá zaostáva o bod a má zápas k dobru. "Biely balet" si upevnil post lídra víťazstvom 4:2 na ihrisku Osasuny Pamplona. Dva góly hostí strelil Vinicius Junior.

Real natiahol ligovú sériu bez prehry už na 23 stretnutí. Na priebežné štvrté miesto sa posunulo Bilbao, ktoré si poradilo s Deportivom Alaves 2:0. Oba góly domácich strelil v prvom polčase Gorka Guruzeta. V ďalšom zápase Mallorca zdolala Granadu 1:0.

Jediný presný zásah stretnutia zaznamenal v 85. minúte domáci kapitán Antonio Raillo. Klubu z Baleárskych ostrovov chýbal zranený slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif bol na lavičke náhradníkov.