Lazio Rím potvrdilo odchod Sarriho: Dočasne ho nahradí skúsené meno

štvrtok, 14. marec 2024 09:12 | Autor: TASR

Lazio Rím
Lazio Rím | zdroj: TASR

Vedenie talianskeho futbalového klubu Lazio Rím potvrdilo rezignáciu trénera Maurizia Sarriho.

Vo funkcii ho dočasne nahradí doterajší asistent Giovanni Martusciello, ktorý povedie mužstvo do najbližšej reprezentačnej prestávky. Sarri odstúpil z postu hlavného trénera deň po domácej prehre 1:2 s Udinese Calcio v 28. kole Serie A.

Lazio minulý týždeň vypadlo v osemfinále Ligy majstrov po prehre 0:3 v odvete s Bayernom Mníchov, v najvyššej domácej súťaži stráca na priečky zaručujúce štart v európskych pohárových súťažiach sedem bodov. V minulej sezóne obsadilo v Serii A druhú priečku, momentálne je až deviate.

Šesťdesiatpäťročný Sarri pôsobil na lavičke Lazia od roku 2021. Predtým získal taliansky titul s Juventusom Turín a v roku 2019 vyhral s Chelsea Európsku ligu UEFA. Informovala o tom agentúra AFP.