Nepríjemná bodová strata pre Trenčín: Banská Bystrica je bližšie k hre o Európu

sobota, 9. marec 2024 17:12 | Autor: TASR

Futbalisti AS Trenčín
Futbalisti AS Trenčín | zdroj: TASR

Futbalisti FC Košice a AS Trenčín remizovali 0:0 v 1. kole v skupine o udržanie sa v Niké lige. Košičania bodovali v treťom zápase po sebe, no ich náskok na predposlednú priečku znamenajúcu baráž je po víťazstve Michaloviec v Zlatých Moravciach už iba päťbodový.

Trenčania sú v šesťčlennej skupine na priebežnom druhom mieste s dvojbodovým mankom na Banskú Bystricu, ktorá si upevnila priečku, z ktorej sa tím kvalifikuje do Európskej konferenčnej ligy. Trenčania sa snažili v prvom polčase diktovať hru a mali aj viac streleckých pokusov, niekoľko nádejných šancí mali aj domáci.

V 16. minúte sa Obounet dostal k zakončeniu v šestnástke, ale brankár Trenčanov Kukučka pohotovo zareagoval. Krátko na to mali sľubnú príležitosť aj hostia, Sunday Jude v nádejnej pozícii prestrelil bránku. Skóre neotvoril ani kapitán hostí Bariš, keď v 32. minúte prekopol bránku. Krátko po prestávke sa Košičania pokúsili o signál po priamom kope, Kružliak skrotil loptu pre Medveda, no ten ju nedokázal spracovať.

Tímy si v druhom dejstve dávali pozor na chyby v defenzíve a napokon nedokázali nájsť recept na obranu súpera.