Lukáš Haraslín v životnej forme? Po góle v Európskej lige skóroval opäť aj v Česku

pondelok, 26. február 2024 08:48 | Autor: TASR

Lukáš Haraslin
Lukáš Haraslin | zdroj: TASR

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zaznamenal svoj desiaty gól v prebiehajúcom ročníku českej ligy.

Spečatil ním triumf Sparty Praha v dueli 22. kola na ihrisku Slovácka 3:1. Sparta potvrdila post lídra, na čele má k dobru štyri body pred Slaviou. Haraslín nastúpil do hry v 66. minúte a presadil sa štvrťhodinu pred koncom po svojej typickej akcii, keď sa uvoľnil v šestnástke súpera a prudkou strelou ľavačkou nedal šancu brankárovi.

Skóroval v treťom zápase za sebou. V týždni strelil postupový gól Sparty v súboji EL s Galatasarayom a so Spartou podpísal nový viacročný kontrakt. V nedeľu sa strelecky presadil aj slovenský obranca Martin Králik a prispel k víťazstvu Dynama České Budějovice nad Sigmou Olomouc 2:1. Na začiatku druhého polčasu otvoril skóre stretnutia, v 77. minúte potom videl po druhej žltej aj červenú kartu, no domáci náskok ustrážili.

Budějovice poskočili na predposlednú 15. priečku tabuľky. Hetrikom v priebehu siedmich minút druhého polčasu zariadil Mojmír Chytil víťazstvo Slavie Praha nad Pardubicami 3:0. Domáci si upevnili druhú priečku v tabuľke.