Jaromír Jágr musí riešiť problémy: Kladno bude bojovať o zotrvanie medzi elitou

sobota, 24. február 2024 12:46 | Autor: TASR

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | zdroj: X

Hokejisti Kladna skončia už s istotou po základnej časti českej najvyššej súťaže na poslednom 14. mieste a budú hrať baráž o zotrvanie.

Definitívne o tom rozhodla ich domáca prehra 0:5 s BK Mladá Boleslav v piatkovom stretnutí 48. kola českej extraligy. K triumfu Stredočechov výrazne prispeli aj Slováci, Pavol Skalický si zapísal gól a dve asistencie, Róbert Lantoši gól a jednu asistenciu.

Suverénny líder ligy Dynamo Pardubice uspel aj v derby proti Hradcu Králové, hoci víťazstvo 3:2 si pripísal až po predĺžení. Hostia viedli 2:1 po presnom zásahu Olivera Okuliara, no v 57. minúte vyrovnal v presilovke Richard Pánik po prihrávke Mateja Pauloviča.

Pardubice vedú o deväť bodov pred Spartou Praha. Slováci sa presadili aj v drese Komety Brno pri víťazstve na ľade Olomouca 4:3 po nájazdoch. Marek Ďaloga aj Kristián Pospíšil pridali ku gólu aj asistenciu.