AKTUÁLNE: Zlé správy pre Capitals a Martina Fehérváryho

štvrtok, 22. február 2024 09:14 | Autor: TASR

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry | zdroj: TASR

Klub zámorskej hokejovej NHL Washington Capitals zaradil slovenského obrancu Martina Fehérváryho na listinu zranených hráčov.

Do hry sa tak bude môcť vrátiť najskôr v noci na utorok v domácom stretnutí proti Ottawe. Zranenie v dolnej časti tela utrpel minulú sobotu v zápase na ľade Montrealu. Dvadsaťštyriročný Fehérváry odvtedy vynechal súboj proti New Jersey a v zostave bude s istotou absentovať aj v nasledujúcich zápasoch Washingtonu na ľade Tampy a Floridy.

Naposledy proti Canadiens nastúpil v prvej obrane, no odohral iba 1:36 minúty - zranil sa hneď v prvom striedaní, keď nešťastne spadol za vlastnou bránkou. "Nie je to niečo, čo by trvalo deň. Môže byť mimo hry aj jeden alebo dva týždne," vysvetlil vtedy tréner Spencer Carbery pre zámorské médiá. V zostave by mal namiesto neho naďalej figurovať Ethan Bear. Slovenský zadák v tejto sezóne odohral 47 duelov a na konte má 12 bodov (2+10). V priemere na zápas strávi na ľade 18:46 minúty.