Basketbalisti Oklahomy poľavili, na Západe vedie San Antonio

sobota, 7. apríl 2012 10:00 | Autor: TASR

V kľúčovej fáze základnej časti sezóny zámorskej NBA dochádzajú basketbalistom Oklahoma City sily.

Prvý raz v ročníku prehrali tri zápasy za sebou a prepustili prvé miesto v Západnej konferencii San Antoniu.

V Indiane prehrávali počas tretej štvrtiny už o 24 bodov, minútu pred koncom dokázali síce najmä zásluhou 44-bodového Kevina Duranta znížil na rozdiel piatich, ale aj tak podľahli 98:103.

"Len žiadnu paniku. Prehrať trikrát v sérii, to je síce dosť, predovšetkým na konci sezóny, ale nemôžeme panikáriť. Tie zápasy sme nevypustili a najmä v tomto sme sa dokázali vrátiť. Dostali sme lekciu, ale nesmieme vešať hlavy,“ povedal Durant, ktorý 24 zo svojich 44 bodov nastrieľal v záverečných 15 minútach. Thunder chýbala silnejšia podpora lavičky, ktorá prispela iba 18 bodmi.

Na tú sa naopak mohlo spoľahnúť San Antonio, ktoré vôbec nešetrilo posledný tím tabuľky Západnej konferencie New Orleans. Striedajúci hráči Spurs 82 bodmi dokonca prevýšili základnú zostavu. Domáci pálili na kôš z hry s úspešnosťou takmer 61 percent a odmenou im bolo vysoké, už 10. víťazstvo v rade 128:103.

A to v prvom polčase nasúkali svoje sezónne maximum 72 bodov pri úspešnosti 67 percent. "Skvelý prvý polčas. Za daných okolností si New Orleans počínajú veľmi solídne, ale my sme dnes boli v prvej polovici veľmi, veľmi dobrí. Poriadne sme na nich vybehli,“ pochválil svoj tím tréner Gregg Popovich.

O čerešničku na torte pripravilo Spurs iba nečakané víťazstvo Houstonu v Los Angeles nad Lakers. Keby Rockets prehrali, mali by "duncanovci" istotu play-off v 15. sezóne za sebou. Houstončania však dokázali v Staples Center využiť nervozitu domáceho pivota Andrewa Bynuma, ktorý si 11 minút pred koncom vykoledoval druhú technickú chybu a musel do šatne.

V drese hostí bol na nezastavenie slovinský rozohrávač Goran Dragič, jeho 26 bodov a 11 asistencií viedlo k cennému triumfu 112:107, ktorým si Rockets upevnili 7. priečku v Západnej konferencii. Na vlastnej palubovke zaváhalo aj Miami, sériu 17 domácich víťazstiev Heat prerušil Memphis - 82:97.

"Jednoducho nám dali na frak. Všetko sa to začalo už v prvej štvrtine. Nastúpili sme nesústredení a potom sa to už nedalo dobehnúť,“ komentoval zbabraný duel tréner Miami Erik Spoelstra. Jeho zverenci sa prezentovali 40-percentnou presnosťou streľby z poľa, hostia na tom boli iba o 6 percent lepšie, ale až siedmi ich hráči skončili s dvojciferným počtom bodov.