Holešinský má formu ako hrom! Plzni pomohol gólom v predĺžení

nedeľa, 18. február 2024 23:22 | Autor: TASR

Adrián Holešinský
Adrián Holešinský | zdroj: TASR

Hokejisti HC Škoda Plzeň zvíťazili v nedeľnom zápase českej extraligy na ľade Kladna 4:3 po predlžení.

Veľkou mierou sa o to zaslúžil slovenský legionár Adrián Holešinský. V predposlednej minúte záverečnej tretiny poslal svojím zásahom duel do predĺženia, v ktorom napokon strelil víťazný gól. Triumf svojho tímu zariadil aj jeho krajan Róbert Lantoši, ktorého Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 1:0.

V ďalšom stretnutí zvíťazilo Brno nad Spartou Praha 5:4 po samostatných nájazdoch. Gólom a dvoma asistenciami sa na tom podieľal Lukáš Cingel, presný zásah si do štatistík pripísal aj Kristián Pospíšil.

Na triumfe Třinca nad Litvínovom 5:2 sa podieľali štyria Slováci. Viliam Čacho, Marko Daňo a Libor Hudáček vsietili gól, Patrik Hrehorčák zaznamenal asistenciu. Gól a asistenciu si pripísal aj Oliver Okuliar v drese Hradca Králové, ktorý zdolal Karlove Vary 3:0.