AC Miláno má za sebou zápas, na ktorý nebude chcieť spomínať: Čo sa dialo?

nedeľa, 18. február 2024 23:14 | Autor: TASR

AC Miláno
AC Miláno | zdroj: TASR

Futbalisti AC Miláno prehrali v 25. kole talianskej Serie A na pôde Monzy 2:4. Hostia hrali od 53. minúty bez vylúčeného Luku Joviča, no aj s 10 hráčmi dokázali vyrovnať z 0:2 na 2:2.

Napokon však odchádzali z ihriska súpera bez bodov, Monza v závere strhla víťazstvo na svoju stranu gólmi Warrena Bonda a Lorenza Colomba. Milánsky klub tak nevyužil zaváhanie druhého Juventusu Turín, ktorý v sobotu iba remizoval na ihrisku Hellasu Verona 2:2.

V tabuľke zostal na treťom mieste, na "starú dámu" stráca dva body, na vedúci Inter už 11. Monza figuruje na 11. priečke. Hráči Bologne zvíťazili vo štvrtom dueli za sebou, v nedeľnom stretnutí triumfovali na pôde Lazia Rím 2:1.

Víťazný gól vsietil v 78. minúte Holanďan Joshua Zirkzee. V ďalšom zápase remizovalo Udinese s Cagliari 1:1. Slovenský obranca Adam Obert v drese hostí do duelu nezasiahol. AS Rím uspel na pôde Frosinone jednoznačne 3:0.