Nikto nemal viac hitov ako Erik Černák: Slovák bodoval a na ľade strávil slušnú porciu času

piatok, 16. február 2024 08:50 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

Obranca Erik Černák prispel asistenciou k víťazstvu Tampy Bay nad Coloradom 6:3.

Obranca Erik Černák prispel asistenciou k víťazstvu Tampy Bay nad Coloradom 6:3. Slovenský obranca sa podieľal na predposlednom góle duelu, keď Anthony Cirelli zvýšil 32 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky na 5:3.

“Blesky” stihli streliť ešte jeden gól do opustenej bránky, postaral sa o to Nick Perbix v čase 59:34. Černák zaznamenal siedmu asistenciu v sezóne a bodoval v druhom zápase za sebou. Dvoma gólmi a asistenciou prispel k jedenástemu víťazstvu Lightning z posledných štrnástich duelov Nikita Kučerov.

Bol to jeho štrnásty trojbodový zápas v sezóne a s 93 bodmi (36+57) si upevnil pozíciu lídra produktivity súťaže. Druhý Nathan MacKinnon mal dve asistencie a na konte má 89 bodov (32+57). Černák odohral 20:46 minúty, na trestnej lavici si odsedel dve minúty, zaznamenal aj jeden strelecký pokus a rozdal šesť hitov (najviac zo všetkých hráčov na ľade).