Ďalšia prehra Interu Miami: Lionel Messi ale potešil ľudí

streda, 7. február 2024 19:50 | Autor: TASR

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Japonský futbalový klub Vissel Kobe zdolal v stredajšom prípravnom zápase Inter Miami 4:3 po rozstrele z 11 m.

V riadnom hracom čase gól nepadol. Po prestávke nastúpil na ihrisko v 60. minúte aj Lionel Messi a potešil 28.614 divákov na tokijskom národnom štadióne, ktorí skandovali jeho meno. Účasť Argentínčana v tomto zápase bola otázna po tom, čo nenastúpil v piatok v priateľskom stretnutí v Hongkongu pre menšie zranenie, čím rozhneval tamojších fanúšikov.

Aj proti Kobe sedel najskôr na lavičke, vždy keď sa z nej postavil, diváci skandovali: "Messi, Messi". Osemnásobný víťaz Zlatej lopty sa napokon dočkal 15 minút po zmene strán, keď nahradil Davida Ruiza. Publikum ho vášnivo povzbudzovalo pri každom jeho dotyku.

V 79. minúte sa po sóle dostal do šestnástky, zblízka vystrelil, no brankár Šota Arai jeho pokus vyrazil. V rozstrele, v ktorom domáci premenili štyri pokusy a hostia tri, sa nepredstavil.