Barcelona končí v Španielskom pohári už vo štvrťfinále

štvrtok, 25. január 2024 09:29 | Autor: TASR

FC Barcelona
FC Barcelona | zdroj: TASR

Futbalisti FC Barcelona prehrali vo štvrťfinále Španielskeho pohára s Athleticom Bilbao 2:4 po predĺžení a v súťaži skončili.

Rozhodujúci gól strelil Inaki Williams, ktorý ešte v pondelok hral za Ghanu na Africkom pohári národov. Bilbao išlo do vedenia už v prvej minúte zásluhou Gorku Guruzetu, no Barcelona otočila skóre po góloch Roberta Lewandowského a 16-ročného Lamineho Yamala. Oihan Sancet však na začiatku druhého polčasu vyrovnal a poslal zápas do predĺženia.

V ňom rozhodol v 105. minúte Inaki Williams, v závere pridal ešte jeden gól jeho brat Nico Williams. Pre Barcu je to v krátkom čase druhý neúspech, tento mesiac prehrala vo finále španielskeho Superpohára s Realom Madrid 1:4.

štvrťfinále Španielskeho pohára:

Athletic Bilbao - FC Barcelona 4:2 (1:2)

Góly: 1. Guruzeta, 49. Sancet, 105+2. I. Williams, 120.+1 N. Williams - 26. Lewandowski, 32. Yamal /Bilbao postúpilo do semifinále/ 9. Sancet, 105+2. I. Williams, 120.+1 N. Williams - 26. Lewandowski, 32. Yamal /Bilbao postúpilo do semifinále/