Slavia Praha aj Sparta Praha hlásia víťazstvá: Presadil sa nečakaný slovenský hráč

pondelok, 18. december 2023 08:08 | Autor: TASR

Slavia Praha
Slavia Praha | zdroj: TASR

Futbalisti Slavie Praha triumfovali vo štvrtom zápase českej ligy za sebou. V nedeľnom dueli 19. kola zvíťazili na pôde Baníka Ostrava 3:2.

Po prvom polčase bol stav nerozhodný, víťazný gól vsietil v 59. minúte obranca Jan Bořil. V drese domácich sa presadil slovenský stredopoliar Tomáš Rigo. Hráči Sparty Praha natiahli sériu ligových víťazstiev na šesť zápasov a naďalej figurujú na čele tabuľky.

Na domácom ihrisku zdolali Teplice 2:1. Od 4. minúty pritom hrali bez vylúčeného Lukáša Sadílka a väčšinu zápasu prehrávali o gól. O vyrovnanie sa v 72. minúte postaral Ladislav Krejčí a o triumfe domácich rozhodol v 90. minúte Nigérijčan Victor Olatunji.

V ďalšom zápase zvíťazila Viktoria Plzeň v Olomouci 3:1. Jediný gól domáceho tímu strelil Denis Ventúra.