Matúš Bero pomohol Bochumu k bodom v Bundeslige: Čím sa Slovák pričinil o triumf?

nedeľa, 17. december 2023 09:58 | Autor: TASR

Matúš Bero
Matúš Bero | zdroj: TASR

Futbalisti Bochumu zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola nemeckej Bundesligy nad Unionom Berlín 3:0.

K zisku troch bodov prispel aj slovenský stredopoliar Matúš Bero, ktorý prišiel na trávnik v 72. minúte za stavu 2:0 a už onedlho po faule v šestnástke práve na neho kopal Bochum pokutový kop. Kevin Stöger ho v 78. minúte premenil a zavŕšil skóre.

Hráči Dortmundu remizovali 1:1 v Augsburgu a z výhry sa netešili už tretíkrát za sebou. Osemfinalista Ligy majstrov sa tak v Bundeslige naďalej drží mimo prvej štvorky, ktorá zaisťuje účasť v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži v budúcej sezóne.

Lipsko zvíťazilo nad Hoffenheimom 3:1 a pred nedeľnými stretnutiami sa dotiahlo v tabuľke na druhý Bayern Mníchov. Odohralo však o dve stretnutia viac.