Miloš Roman sa presadil v Česku: Potešili aj Lantoši, Ivan, Okuliar či Konrád

pondelok, 27. november 2023 09:20 | Autor: TASR

Branislav Konrád
Branislav Konrád | zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Miloš Roman pomohol jedným gólom k víťazstvu Třinca nad Karlovými Varmi 3:1 v nedeľňajšom zápase 22. kola českej extraligy.

Jeho presný zásah z 22. minúty na 2:1 sa napokon ukázal ako víťazný, prihrali mu naň krajania Patrik Hrehorčák a Viliam Čacho. Do streleckej listiny sa zapísal aj Oliver Okuliar z Hradca Králové, no jeho tím prehral na ľade lídra extraligy Pardubíc 2:5. Brankár Branislav Konrád si v zápase proti Komete Brno pripísal 21 úspešných zákrokov a pomohol Olomoucu k víťazstvu 3:1.

Útočník Róbert Lantoši rozhodol gólom v samostatných nájazdoch o víťazstve BK Mladá Boleslav na ľade Kladna 3:2. Oba tímy majú po vzájomnom zápase 18 bodov a sú na chvoste tabuľky. Obranca Michal Ivan strelil v 5. minúte prvý gól Liberca v zápase so Spartou Praha.

Domáci však napokon prehrali 4:5. V stretnutí medzi Vítkovicami a Plzňou (2:3 pp) si po jednej asistencii pripísali domáci obranca Juraj Mikuš a útočník hostí Adrián Holešinský.