SLOVÁCI V LIGE MAJSTROV: Pokračovala medzinárodná hokejová súťaž, ako sa darilo našim hráčom?

streda, 15. november 2023 08:36 | Autor: TASR

Libor Hudáček
Libor Hudáček | zdroj: TASR

Hokejisti tímu Oceláři Třinec zvíťazili v utorkovom prvom stretnutí osemfinále Ligy majstrov nad švédskym klubom AIK Skelleftea 4:3.

Víťazný gól dal v 57. minúte slovenský útočník Libor Hudáček.  Zápasy vyraďovacej časti sa hrajú na odvetu, preto sa v súboji Innsbruck - Rauma mohla zrodiť remíza a to 2:2. Stretnutie Pelicans Lahti - HC Vítkovice nedohrali.

Duel po 11 minútach prerušili za stavu 0:0 pre nespôsobilú ľadovú plochu, ktorú sa organizátorom nepodarilo ani po dlhšej snahe dostať na požadovanú úroveň.Podľa pravidiel súťaže tak prehral domáci tím kontumačne 0:3. Dohrávka súboja v náhradnom termíne totiž nebola podľa vyjadrenia zástupcov súťaže možná, informoval indes.cz.