Real Sociedad sa oprel do súpera: Fanúšikovia Benficy sú zločinci

štvrtok, 9. november 2023 15:00 | Autor: TASR

Trofej Liga majstrov
Trofej Liga majstrov | zdroj: TASR

Španielsky futbalový klub Real Sociedad skritizoval fanúšikov Benficy Lisabon za ich správanie sa počas stredajšieho zápasu Ligy majstrov.

Priaznivci portugalského tímu hádzali na ihrisko pyrotechniku a iné predmety, v dôsledku čoho musel rozhodca na začiatku druhého polčasu hru na pár minút prerušiť. Real Sociedad na sociálnej sieti zverejnil fotografie podozrivých osôb. "Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme tieto osoby identifikovali. Sú to zločinci," uviedol prezident klubu Jokin Aperribay podľa agentúry DPA. Prezident Benficy Rui Costa sa mu údajne za incident ospravedlnil: "Hanbil sa a po zápase sa mi niekoľkokrát ospravedlnil."

Portugalský klub sľúbil, že bude spolupracovať s úradmi na tom, aby sa podobné incidenty neopakovali. Real Sociedad figuruje po stredajšom víťazstve 3:1 na čele tabuľky D-skupiny a aj vďaka triumfu Interu Miláno v Salzburgu (1:0) už má istý postup do vyraďovacej fázy.