Šošoni sú na čele nekompletnej tabuľky: Žilina zvládla náročný duel v Ružomberku

sobota, 28. október 2023 20:24 | Autor: TASR

Ružomberok vs Žilina
Ružomberok vs Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotnom stretnutí Niké ligy na pôde MFK Ružomberok 2:0 a dostali sa na čelo neúplnej tabuľky.

Na konte majú 25 bodov, za nimi figurujú Podbrezová, Slovan Bratislava a Trenčín, ktorí majú zhodne 23 bodov.

"Belasí" však majú dva zápasy k dobru, Trenčania jeden. Hostia boli v krajskom derby v prvom polčase výrazne aktívnejší, čo sa prejavilo v 31. minúte. Krížnou strelou ich poslal do vedenia útočník Timotej Jambor. V podobnom duchu sa začalo po zmene strán, na 2:0 zvýšil Dávid Ďuriš.

Domáci sa snažili zdramatizovať zápas, no ani napriek viacerým streleckým pokusom už v ďalśom priebehu gól nepadol.