nedeľa, 15. október 2023 09:40 | Autor: TASR

Jevgenij Malkin
Jevgenij Malkin | zdroj: TASR

Calgary ešte po dvoch tretinách viedlo v Pittsburghu 1:0, no "tučniaci" dosiahli v záverečnej dvadsaťminútovke päť gólov a vyhrali druhý duel za sebou.

Bryan Rust skóroval dvakrát, Jake Guentzel zaznamenal gól a dve asistencie. Ružička nastúpil na ľavom krídle druhej formácie Calgary s Nazemom Kadrim a Dillonom Dubem, na ľade strávil 12:42 min a do štatistík mu pribudli dve strely.

Necelú minútu odohral Ružička v presilovkách a vyhral dve z troch vhadzovaní. Prvý gól v NHL strelil útočník “plameňov” Matt Coronato. Penguins otočili z 0:1 na 2:1 v priebehu 41 sekúnd tretej tretiny.

“Je to škoda, pretože 40 minút sme hrali veľmi dobre. Nevyšiel nám vstup do tretej tretiny a súper získal momentum,” povedal tréner Calgary Ryan Huska.

Na 4:1 pre Pittsburgh zvýšil Jevgenij Malkin, ktorý strelil svoj 473. gól v NHL a na treťom mieste rebríčka ruských útočníkov vyrovnal zápis Alexandra Mogiľného. Lepší sú len Alexander Ovečkin (822) a Sergej Fiodorov (483).