Veľký prelom: Za švédsku Luleu nastúpila v bránkovisku žena!

piatok, 1. september 2023 09:26 | Autor: Róbert Kalnický

Sara Grahn
Sara Grahn | zdroj: Lulea HF

Hokejový život píše zaujímavé príbehy. Jeden z nich sa zrodil aj túto stredu v prípravnom zápase medzi Luleou a Kärpätom Oulu.

Švédsky celok nastúpil do zápasu s brankárom Isacom Gronhagenom. Mladý 19-ročný gólman však vinou zranenia nedokázal odchytať celé stretnutie a v 35. minúte za stavu 2:4 pre fínsky celok opustil bránkovisko. Vtedy prišla chvíľa 34-ročnej Sary Grahn, ktorá sa stal prvou ženou v bránkovisku seniorského tímu Luley.

Dlhoročná reprezentantka Švédska sa medzi elitnými hokejistami nestratila. V základnej hracej dobe a predĺžení neinkasovala, takže zápas dospel až do samostatných nájazdov. V nich už domáci ťahali za kratší koniec, no napriek tomu prevládala v tíme spokojnosť. Vo výbornom svetle sa predstavila práve skúsená Švédka, ktorá potvrdila obrovské kvality. Jej príbeh je inšpiráciou pre všetky mladé brankárky vo svete. Sny sa niekedy môžu splniť.