Slovák Bartek štyrmi bodmi posunul Pardubice do semifinále

utorok, 20. marec 2012 22:00 | Autor: TASR

Hokejisti HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvíťazili v utorkovom rozhodujúcom siedmom zápase štvrťfinále play-off českej Tipsport extraligy 2011/2012 nad HC Vítkovice Steel 5:4 po predĺžení.

Dvoma gólmi a rovnakým počtom asistencii k tomu prispel slovenský útočník Martin Bartek. Mimoriadne dôležité bolo jeho vyrovnanie na 4:4 tridsaťjeden sekúnd pred koncom tretej tretiny.

V prvej minúte predĺženia rozhodol o postupe "perníkárov" do semifinále Rákos. Za domácich raz skóroval aj Radovan Somík, hosťom nepomohla asistencia Karola Slobodu.

Výsledky utorkového siedmeho stretnutia štvrťfinále play-off českej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012:

Štvrťfinále play-off - siedmy zápas (hralo sa na 4 víťazstvá):

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 5:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1) - konečný výsledok série: 4:3
Góly: 7. a 60. BARTEK, 24. Sičák (BARTEK), 52. SOMÍK (BARTEK), 61. Rákos - 2. Sedlák, 16. Burger (KAROL SLOBODA), 27. Szturc, 54. Burger