utorok, 15. august 2023 07:16 | Autor: TASR

Boženík
Boženík | zdroj: YouTube

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík rozhodol dvoma gólmi o triumfe Boavisty Porto nad Benficou Lisabon 3:2 v pondelkovom zápase 1. kola portugalskej ligy.

Dvadsaťtriročný útočník najprv v 55. minúte vyrovnal na 1:1, keď sa k nemu dostala odrazená lopta a poslal ju pohotovo do siete. V trinástej minúte nadstaveného času zabezpečil domácim víťazstvo nad úradujúcim majstrom. Boženík po chybe obrany Benficy sám mieril na súperovho brankára a prekonal ho strelou k bližšej žrdi. Pre slovenského reprezentanta to boli piaty a šiesty ligový gól v drese Boavisty, v minulej sezóne skóroval štyrikrát v 23 dueloch.

Oba tímy dohrávali s 10 hráčmi, v 50. minúte dostal červenú kartu útočník hostí Petar Musa, v deviatej minúte nadstaveného času rozhodca vylúčil aj domáceho Bruna Lourenca.