nedeľa, 13. august 2023 11:10 | Autor: TASR

Róbert Mak
Róbert Mak | zdroj: Twitter

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak pomohol Sydney FC k postupu do osemfinále Austrálskeho pohára. V nedeľňajšom zápase 1. kola proti Central Coast Mariners sa blysol gólom a asistenciou. Jeho tím zvíťazil v jedenástkovom rozstrele 10:9, po riadnom hracom čase bol stav nerozhodný 2:2, po predĺžení 3:3.

Mak v závere prvého polčasu otvoril skóre, keď sa po rýchlom brejku po ľavom krídle presadil strelou pravačkou k vzdialenejšej žrdi. Po zmene strán našiel v päťke spoluhráča Patricka Wooda, ktorý nemal problém zvýšiť na 2:0. Sydney však dvojgólový náskok neudržalo a hostia dokonale otočili skóre. O vyrovnanie sa postaral Makov spoluhráč Jaiden Kucharski, ktorý skóroval v nastavenom čase predlženia a poslal zápas do jedenástkového rozstrelu. V ňom hráči Sydney premenili 10 z 11 pokusov, súper zlyhal dvakrát.