Harry Kane si na prvú trofej musí počkať: Superpohár ovládlo Lipsko

sobota, 12. august 2023 22:50 | Autor: TASR

RB Lipsko
RB Lipsko | zdroj: TASR

Futbalisti Lipska triumfovali nad Bayernom Mníchov 3:0 a získali nemecký Superpohár. Bavorov v domácej Allianz aréne čistým hetrikom "zostrelil" španielsky stredopoliar Dani Olmo. Premiéru v drese úradujúceho nemeckého šampióna absolvoval anglický útočník Harry Kane, ktorý nastúpil v 63. minúte v deň svojho prestupu.

Bavori nezachytili úvod stretnutia a už v 3. minúte prehrávali po góle Olma. V 24. minúte mal vyrovnanie na kopačke Tel, ktorému na hranicu bieleho bodu naservíroval loptu Gnabry, no mladý Francúz pálil vysoko nad bránku. Lipsko udrelo aj v závere prvého dejstva a opäť to bol Olmo. Španielsky stredopoliar sa šikovne obtočil okolo statického obrancu de Ligta a strelou pomedzi nohy Ulreicha zabezpečil Lipsku dvojgólové vedenie. V druhom dejstve zvýšil Bayern aktivitu a blízko ku kontaktnému gólu bol v 60. minúte. Lipsko zachránil kapitán Orban, ktorý zablokoval dorážku Musialu. Po hodine hry vytiahli Bavori aj najväčšiu ofenzívnu zbraň v podobe Kanea. Kapitán "Albiónu" sa už po pár minútach na ihrisku prizeral gólu na 3:0 z kopačky Olma, ktorý definitívne zlomil odpor Bayernu.

Bayern Mníchov - RB Lipsko 0:3 (0:2)

Góly: 3., 44. a 68. Olmo (tretí z 11 m)