Cristiano Ronaldo vystrieľal Al-Nassr trofej v Arabskom pohári

sobota, 12. august 2023 20:32 | Autor: TASR

Al-Nassr
Al-Nassr | zdroj: Twitter

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo rozhodol o triumfe Al-Nassr v Arabskom pohári. Tridsaťosemročný útočník otočil dvoma gólmi nepriaznivý stav v sobotnom finálovom stretnutí proti Al-Hilal (2:1 pp) napriek tomu, že Al-Nassr dohrával od 71. minúty v desiatich bez vylúčeného Abdulelaha Al-Almriho.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty dokázal v 74. minúte vyrovnať na 1:1 a zápas dospel do predĺženia. V ňom prišla chvíľa najväčšej hviezdy Al-Nassr v 98. minúte, v ktorej Ronaldo zabezpečil svojmu tímu prvú trofej od januárového príchodu z Manchestru United.

Hlavný arbiter duelu Jiyed Redouane ukázal červenú kartu až trikrát, vo všetkých prípadoch tímu portugalskej hviezdy. V 78. minúte vylúčil marocký rozhodca aj hráča Nawafa Al-Boushaila z lavičky náhradníkov a zápas na nej nedokončil ani hlavný tréner Luis Castro.